Obchody Konstytucji 3 maja w Wiszni Małej

168
Na scenie wystąpią Strzeszowianki ze Strzeszowa (gm. Wisznia Mała)

Święto narodowe będzie uczczone w wielu miejscowościach. Także gmina Wisznia Mała zapowiada uroczystości związane z 227 rocznicą uchwalenia Ustawy Rządowej.

Ada Maksymowicz

W Gminie obchody rozpoczną się już wcześnie rano, bo o 9:45, kiedy to odbędzie się Msza św. w intencji ojczyzny w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach. Następnie o godzinie 10:45 będą miały miejsce ceremonie jubileuszowe pod Pomnikiem Pamięci Narodowej przy udziale jednostki strzelniczej „Strzelec” i Trzebnickiej Orkiestry Dętej. Już o 11 zapowiadany jest w świetlicy w Piotrkowiczkach występ zespołu ludowego „Strzeszowianki”, który wykona pieśni patriotyczne oraz koncert Ady Maksymowicz.

O godzinie 16:00 w kościele św. Anny w Szewcach zabrzmią arie operowe, pieśni patriotyczne, pieśni polskich kompozytorów w niezwykłym autorskim wykonaniu dwójki znakomitych pianistów – Natalyi Gaponenko i Pawła Wrzecionowskiego oraz śpiewaków – Magdaleny Marchewki (sopran), Jadwigi Postrożnej (mezzosopran) oraz Mirosława Gotfryda (baryton). Koncert nosi tytuł „Rozkwitały pąki białych róż…” i jest organizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
MW

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here