Tworzą klasę sportową w „dwójce”

287
Z archiwum. Trenerzy wierzą, że uczniowie klasy sportowej będą w przyszłości tworzyć trzon seniorskich zespołów w Obornikach Śl.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śl. zawarła porozumienie ze Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej Bór i Stowarzyszeniem Miłośników Siatkówki Olimp. Od września wystartuje w szkole klasa sportowa.

Jak mówi Przemysław Bagiński, trener i piłkarz ręczny, już od kilku lat dostrzegano potrzebę rozpoczęcia szkolenia piłki ręcznej i siatkówki dla dzieci.

Pozostawaliśmy w tyle wobec innych dyscyplin, które organizowały zajęcia dla najmłodszych – zgodnie, twierdzą Przemysław Bagiński i Zbigniew Gałuszka, uczestniczący w procedowaniu utworzenia oddziału sportowego. Pierwsze zajęcia dla siedmio i ośmiolatków Bór rozpoczął już w ubiegłym roku. Chłopcy robili bardzo duże postępy. Nie mieli sali do treningów więc „przygarnęła” ich Renata Machnik, dyrektor SP nr 2.

Nasze zaangażowanie zostało zauważone przez rodziców, co w konsekwencji zaowocowało pomysłem utworzenia oddziału sportowego dla chłopców o profilu piłki ręcznej. SMS Olimp również zainteresowany był utworzeniem siatkarskiego oddziału sportowego dla dziewczynek  – opowiada Przemysław Bagiński.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here