Rekordowe VI Okami Cup

117

Turniej Okami Cup został rozegrany po raz 6 w Obornikach Śląskich. Podczas tej edycji uczestniczyło w nim niemal 500 zawodników z 4 województw. Byli przedstawiciele opolskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Jak mówi Piotr Nowak, główny organizator zawodów, były one rekordowe, ponieważ brało w nich udział aż 40 klubów, co stanowi rekord frekwencji.

Byliśmy już kiedyś w Obornikach na Okami Cup. Widać, że hala została odnowiona. Teraz jest tu zupełnie inaczej, tak świeżo – mówiła mama jednej z młodych zawodniczek.

Nie spodziewaliśmy się, że przyjedzie tu aż tyle osób. Obornickie zawody stają się coraz bardziej popularne, kluby chcą tu przyjeżdżać. Widzę, że w naszej kategorii wiekowej jest spora konkurencja, ale ja wierzę w swojego syna. Dzieciaki tak bardzo na serio podchodzą do rywalizacji. Fajnie, że stają na podium, ale każdy dostaje taki sam medal. Zawodnicy wiedzą, kto wygrał i kto był najlepszy, ale sam medal jest dla nich ogromną nagrodą – mówiła mama dziecka z opolskiego klubu.

Kiedy prowadzący zawody Piotr Nowak zaprosił wszystkich na wspólną rozgrzewkę, można było się przekonać, jak wielu zawodników przyjechało na Okami Cup. Wszyscy wyszli na maty i wspólnie przygotowali się do walk. Organizatorzy tak przygotowali halę, że równocześnie odbywało się kilka walk. Przy wejściu wisiały listy, a dodatkowo przed poszczególnymi walkami prowadzący wyczytywał nazwiska. Wszystko szło sprawnie: jedni walczyli, a inni byli już dekorowani.

Na macie walczyło
40 młodych Wilków


Piotr Nowak to nie tylko organizator Ocami Cup, ale przede wszystkim trener wielu młodych obornickich judoków: – Wilki wystąpiły w rekordowym, 40 osobowym składzie, zajmując czołowe miejsca w swoich grupach startowych. Nasze zawody były również wspaniałą okazją do pierwszego w życiu startu. Aż 50 młodych zawodników nie miało nawet 6 lat! 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here