Ranking NOWej. Ze środowym numerem NOWej

589

Kto ma największy wpływ na nasze życie? Politycy, właściciele firm i pracodawcy, szefowie państwowych jednostek, dyrektorzy szkół, radni, sołtysi – wszyscy oni bezpośrednio lub pośrednio decydują o naszych losach. Jedni są doskonale znani, to osoby z tak zwanego świecznika, a inni sterują z tylnego fotela.

Zobaczcie naszą listę. Już od środy w sprzedaży!

TEGO NIE ZNAJDZIESZ W INTERNECIE

To już trzecia edycja naszego subiektywnego rankingu 100 najbardziej wpływowych osób. Ranking wzbudza ogromne zainteresowanie. Jedni szukają w nim swoich nazwisk, inni widzą w nim swoich sąsiadów, szefów, a także osoby, które zadecydowały o wydaniu decyzji administracyjnych, które miały wpływ na życie wielu osób.

Po poprzednich edycjach rankingu wiemy, że nikt nie przechodzi obojętnie obok zestawienia

Wszyscy interesują się, kto jest w notowaniu wyżej, kto spadł, kto wszedł, a kogo już nie ma. Nie zawsze jest tak,  jak może się wielu wydawać, że największy wpływ na nasze życie mają ci, którzy są „najwyżej” w urzędach czy organizacjach. Są też szare, a niekiedy nawet czarne eminencje, które niby nic nie robią, a okazuje się, że mają ogromny wpływ na decyzje innych.

Tylko w 19/2018 numerze NOWej gazecie trzebnickiej 100 najbardziej wpływowych osób
roku 2017

Dla przypomnienia podajemy, kto znalazł się w pierwszej dziesiątce naszego poprzedniego rankingu – za 2016 rok:

 1. Wysocki Waldemar – starosta trzebnicki
 2. Zawadzka Jadwiga – prawnik, Prezes Sądu Rejonowego w Trzebnicy
 3. Wojtyła Leszek – prawnik, Prokurator Rejonowy Prokuratury w Trzebnicy
 4. Sławomir Gajewski – policjant, Komendant Powiatowy Policji w Trzebnicy
 5. Bogusław Brud – strażak, Komendant KP Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy
 6. Tarczyński Jacek – właściciel Zakładów Przetwórstwa Mięsnego Tarczyński S.A., z Ujeźdźca Wielkiego
 7. Andrzej Trawiński – właściciel firmy FM Group i Perfand, a także fabryki produkującej oprawy energooszczędne typu led
 8. Daniel Buczak – samorządowiec, sekretarz Gminy Trzebnica, Członek Powiatu Trzebnickiego, Radny Powiatowy
 9. Robert Lewandowski – samorządowiec, Burmistrz Żmigrodu. Najwyżej notowany burmistrz
 10. Arkadiusz Poprawa – samorządowiec, burmistrz Obornik Śląskich

3 KOMENTARZY

 1. Radny Buczak na tej liście to pomyłka. Niezbyt wymowny. Obecny, to fakt. Ale polotu politycznego i charyzmy to on nie ma. W mojej opinii to szeregowy urzędnik wypromowany przez burmistrza Matka Długozime.

 2. Ten cały ranking to zwykła amatorszczyzna. Nie znam co prawda jego kryteriów, ale tak na chłopski rozum – wpływowy człowiek, to ten który kształtuje lokalne otoczenie (polityczne, ekonomiczne, środowiskowe, społeczne itd.), tworzy nowe trendy. Jaki wpływ ma prokurator na otoczenie? Żadne, chyba że na kryminalne. Daniel Buczak nie ma wpływu nawet na wystrój własnego pokoju w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy, o innych wpływach szkoda nawet języka strzepić. Na czym polegega wpływowość strażaka z PSP? Mniej pozarów jest, więcej gaśnic w samochodach? Zawadzka Jadwiga (od was się dowiaduję, że jest prezesem Sąd Rejonowego) wpływa na przebieg spraw sądowych czy na wyrok? To wy sugerujecie? A jak nie, to na co ona ma wpływ, bo ja w swoim codziennym funkcjonowaniu nawet tej pani nie znam. A Długozima jakim cudem się nie załapał do pierwszej dziesiątki? Ten, który trzyma żelazną ręką całą gminę i marionetkowego starostę też. ŻENADA. Odwoszę wrażenie, że podążacie starą dziennikarską maksymą – lepiej pisać byle co, niż nic.

 3. Ten ranking powinien raczej nazywać się ranking zawodów, które ludzie uważają za prestiżowe. Na czym polega wpływ Prezes Sądu Rejonowego? Nie ma prawa wpływać na przebieg spraw sądowych i wydawane wyroki. Po za tym są sądy kolejnych instancji, gdzie wpływy lokalne nic nie znaczą. Prokurator? Dobrze, żeby miał jak największy wpływ na kryminalistów z naszego rejonu – zwykli mieszkańcy nie mają powodu nazywać go wpływowym. Sekretarz gminy Daniel Buczak? Postać nieco bezbarwna, jak dla mnie zwykły urzędnik. Podobno namaszczany przez burmistrza Długozimę na zastępce, ale umówmy się, jak Długozima poleci, to nikt z jego najbliższych współpracowników nie będzie miał szans na burmistrzowanie. Na pewno, nie Buczak. Starosta Wysocki? …no sorry:))))) Tego nawet się nie da skomentować. Tarczyński i Trawiński to chyba jedyne osoby, które można nazwać wpływowymi, a to z racji tego, że tworzą nowe miejsca pracy, płacą podatki i są lokalnie obecni.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here