To już 12 rok festiwalu Jazzu nad Odrą w Trzebnicy. Koncert już jutro

209
Zespół Im Fanki Tim podczas Jazzu nad Odrą w Trzebnicy w 2015

Festiwal sięga początkami 1964 roku. Wśród gwiazd, występujących na scenie, byli znani artyści z zagranicy (Pat Metheny, Paco de Lucía, McCoy Tyner, Larry Coryell, Al Di Meola, Buddy Rich), czy artyści rodzimi (Czesław Niemen, Tadeusz Nalepa, Hanna Banasza czy Edyta Bartosiewicz). Dla artystów uczestnictwo w festiwalu oznaczało pierwsze wypłynięcie na dużą skalę. Festiwal pozwolił się wybić takim artystom, jak  Włodzimierz Nahorny, Krzesimir Dębski, Jarosław Śmietana, Janusz Strobel, Piotr Baron, Henryk Miśkiewicz, Andrzej Zaucha czy Ewa Bem.

Trzebnica od 12 już lat jest współorganizatorem tego festiwalu. a w ramach jego trwania również i u nas zagoszczą piękne dźwięki tej niesamowitej muzyki.

Już jutro, 28 kwietnia o 19:30
w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury w Trzebnicy 
odbędzie się niesamowicie klimatyczny koncert

Na scenie wystąpi ze swoim „niebiańskiem” głosem Natalia Lubrano. Jej utwory „Wiem”, oraz „Czas” potrafią poruszyć każdego. Po jej koncercie o godz. 20:30 zaprezentuje się zespół Bibobit. Świetne aranżacje tego zespołu powinny być znane fanom jazzowych brzmień z takich utworów jak „Plotka” czy „Telefon”.
Po koncertach odbędzie się w ART Kawiarni Jam Session pod patronatem zespołu Karasiewicz Power Set. Grupa ta powstała w 2015 roku i składa się na nią 5 artystów, którzy są już doświadczeni, znani w świecie muzycznym, nie boją się nowych wyzwań i eksperymentów w muzyce.

Warto wziąć udział w tym wydarzeniu, które z pewnością nie zawiedzie melomanów.

Wstęp jest bezpłatny

Polecamy zapoznać się z twórczością osób, które będą występować na trzebnickiej scenie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here