Pomoc żywnościowa dla mieszkańców gminy Prusice

137
Plakat promujący pomoc żywnościową w gminie Prusice

Stowarzyszenie Skokowiak we współpracy z Bankiem Żywności organizuje kolejną akcję rozdawania paczek żywnościowych w gminie Prusice.

Miejsce, gdzie będzie można odebrać żywność,  to budynek szkoły przy ulicy Szkolnej, gdzie mieści się Bank Żywności.

Akcja rozpocznie się już 16 kwietnia, w poniedziałek, od godziny 12:00 dla mieszkańców samych Prusic.

We wtorek, 17 kwietnia, także od godziny 12:00 po pomoc mogą zgłaszać się mieszkańcy takich miejscowości: Pawłów Trzebnicki, Wszemirów, Kaszyce Wielkie, Pietrowice Małe, Ligotka, Świerzów, Kopaszyn, Wilkowa, Gola, Kosinowo.

W środę od 12:00 do budynku przy ulicy Szkolnej stowarzyszenie zaprasza mieszkańców: Skokowej, Krościny Wielkiej, Krościny Małej, Jagoszyc, Budzicza, Chodlewka, Borowa, Borówka, Brzeźna, Piotrkowic, Pększyna, Raszowic – Zakrzewa, Ligoty Strupińskiej, Strupiny oraz Górowej.

W czwartek od 14:00 do 16:00 po pomoc mogą zgłosić się wszyscy ci, którzy nie mogli z przyczyn losowych, stawić we wcześniej określonym terminie.

Przypomnijmy, co należy zrobić, by została nam udzielona taka pomoc

Przede wszystkim należy się zgłosić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, tam uzyskamy skierowanie na pomoc żywnościową. Należy zaznaczyć, że mogą się o nią ubiegać osoby, których dochód nie przekracza 1268 zł w przypadku osób samotnych i 1028 zł w przypadku osób na jednego członka rodziny.
Jak dodają organizatorzy, za wsparcie w realizacji programu (rozładunek paczek na miejscu) należą się podziękowania  dla Sławomira Zarentowiczowa i spółki ProEko.
Marta Wojtowicz

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here