Jak wybierzemy radnych w Trzebnicy?

1066

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Lokalni politycy już próbują układać listy kandydatów do rad, a tymczasem gminy muszą ustalić okręgi wyborcze, bo według nowej ustawy, sporo się zmienia.

Zgodnie z nową ordynacją wyborczą, w naszym powiecie, pięć gmin będzie wybierało radnych w okręgach jednomandatowych. Czyli wygra ten, który dostanie największą ilość głosów.

W gminach: Oborniki Śl., Żmigród, Prusice, Wisznia Mała i Zawonia, wybierzemy po 15 radnych.

Inaczej radnych będziemy wybierać w gminie Trzebnica, ponieważ ta gmina ma ponad 20 tys. mieszkańców. Zgodnie z ordynacją, radnych będziemy wybierali z kandydatów zgłoszonych przez partie lub komitety wyborcze. Nie będzie zatem okręgów jednomandatowych.

W aktualnym numerze NOWej gazety trzebnickiej podajemy jak będą liczone głosy w Gminie Trzebnica, a także które miejscowości i jakie ulice miasta Trzebnica wchodzą w zaproponowane przez radnych okręgi.

 

5 KOMENTARZY

  1. A gmina Żmigród ma 14 741 mieszkańców a burmistrz bierze pensję jak za 15000 i na dodatek afera gruntowa w tle i sprawy w sądzie i przed wyborami CBA w urzędzie i czar pryśnie

  2. Żmigrodzianin! to nie prawda, Gmina Żmigród ma 14683 mieszkańców w/g GUS-u na 30.07.2017. Burmistrz Żmigrodu ma swoją V kolumnę, brakujących 318 osób ma zarejstrowanych na swoich prywatnych zapiskach.

  3. Filucie, burmistrz Żmigrodu ponoć do mieszkańców gminy zaliczył uczniów sąsiedniej gminy, bezdomnych oraz urzędników z Milicza i wyszło chyba 15031 mieszkańców, na stronie gminy można znaleźć jakieś opracowanie. Będzie niespodzianka za dwa miesiące

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here