W marcowym biegu wystartowało 80 zawodników

102
Fot. Prusice biegają

W ostatnią niedzielę marca w Prusicach wystartował III etap VI edycji akcji „Prusice Biegają”. Już szósty rok z rzędu miłośnicy biegania spotykają się, aby wspólnie wziąć udział w 5 km biegu uliczkami Prusic.

Tegoroczna edycja już bije rekordy

Ta cykliczna, sportowa impreza, cieszy się coraz większą popularnością, wśród biegaczy z Prusic i okolic. Tym razem biegaczy pierwszy raz w tym sezonie przywitała prawdziwie wiosenna pogoda. Mimo, że jeszcze nie jest najcieplej, to słoneczna pogoda skutecznie zagrzewała zawodników do działania.

Pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Kozłowicz z drużyny Athletics Team Prusice, który pokonał pięciokilometrową trasę w czasie 16 minut 53 sekund. Na drugim miejscu uplasował się Damian Jarecki również reprezentujący Athletics Team Prusice (17:08), na trzecim miejscu przybiegł Sebastian Markowski reprezentujący Running Team Milicz (18:06).

Wśród pań najszybsza była Dorota Trzaskacz z drużyny Dudek Biega, która linię mety przekroczyła z czasem 21 minut 48 sekund. Jako druga metę przekroczyła Monika Stankiewicz-Tutkaj z Obornik Śląskich (23:23), a trzecie miejsce przypadło w udziale Justynie Pieniowicz reprezentującej Running Team Milicz (23:36).

Co ważne pomiar czasu odbywa się elektronicznie, dzięki wbudowanym w numery startowe chipom. Jest to duże ułatwienie dla organizatorów jak i biegaczy.

Kolejny bieg odbędzie się
29 kwietnia

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here