Rusza policyjna akcja ,,Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2018”

100

Rozpoczęły się policyjne działania pod kryptonimem ,,Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2018”. To dla naszego bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. 

Już od dziś na drogach i w miejscowościach województwa dolnośląskiego pojawi się więcej niż zwykle policyjnych patroli

Nadzorem objęte zostaną główne ciągi komunikacyjne, drogi wylotowe z miast, a także rejony kościołów i cmentarzy. Funkcjonariusze zadbają o sprawne i bezpieczne przemieszczanie się podróżnych, ale również jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, udzielą stosownej pomocy. Doświadczenia z lat ubiegłych pokazują, że wiele osób odwiedzając najbliższych, sporo czasu spędzi jednak w drodze.

Zabezpiecz swój dom i mieszkanie

Podczas wyjazdów Powinniśmy też pamiętać o zabezpieczeniu naszych domów i mieszkań. Przed wyjazdem należy dokładnie zamknąć wszystkie okna i drzwi. Jeżeli posiadamy rolety antywłamaniowe, to powinny one zostać opuszczone i zabezpieczone przed wyważeniem. O przypilnowanie i zwrócenie uwagi na mieszkanie podczas naszej nieobecności możemy też poprosić zaufanego sąsiada.

W sytuacjach, gdy cokolwiek wyda się nam niepokojące zarówno, nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Przypadki włamań czy kradzieży należy natychmiast zgłaszać znajdującym się w pobliżu policjantom lub dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Policjanci będą sprawdzać
każdy tego typu sygnał

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here