Uderzył w bariery na S5

536
Zdjęcie poglądowe

W ubiegły piątek strażacy zostali wezwani na drogę ekspresową S5, na odcinek w okolicach miejscowości Kliszkowice. Kiedy dojechali na miejsce, okazało się, że na prawym pasie w kierunku Wrocławia, stało na kołach uszkodzone auto maki nissan.

Na początku działań poszkodowani nie zgłaszali żadnych dolegliwości, ale w czasie akcji jedna z osób powiedziała, że źle się czuje, że boli ją głowa. Strażacy zabezpieczyli miejsce, odłączyli akumulatory, ocenili stan osób i zadysponowano zespół ratownictwa medycznego. Strażacy udzielili pomocy poszkodowanej osobie, wspierali ją psychicznie, ochronili przed utratą ciepła i cały czas monitorowali jej stan. Po pewnym czasie na miejsce przyjechało pogotowie. Ostatecznie jednak, poszkodowana osoba pozostała na miejscu zdarzenia, nie została przewieziona do szpitala.

Wszystkie służby skupiły się na udrożnieniu drogi ekspresowej

Akcja strażaków trwała godzinę i 45 minut, a zaangażowano do niej 9 strażaków z 2 jednostek.

Jak powiedział nam Piotr Dwojak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, zdarzenie nastąpiło z winy kierującego autem, 28-letniego mężczyzny.

Kierowca był trzeźwy,
posiadał uprawnienia do kierowania samochodem

Nie dostosował jednak prędkości do warunków na drodze i najechał na barierę energochłonną. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym – podał policjant i zaznaczył, że poza pojazdem uszkodzone zostało także urządzenie drogowe.

Koszt jego naprawy zostanie pokryty z OC sprawcy

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here