Kradli w supermarketach. Wpadli na gorącym uczynku

914
Fot. KPP Trzebnica

Trzech mężczyzn w wieku od 55 do 74 lat zostało złapanych na gorącym uczynku, kiedy kradli artykuły spożywcze w supermarkecie. Podczas zatrzymania mieli przy sobie towar wart 2,5 tys. zł.

Teraz mogą trafić za kratki nawet na 3 lata

Informację o schwytaniu grupy złodziei podał Piotr Dwojak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Jak mówił, trzebniccy policjanci zatrzymali ich na gorącym uczynku, podczas kradzieży sklepowej, dokładnie 13 marca.

Fot. KPP Trzebnica/ Złodzieje kradli drogie słodycze, kawy, papierosy

Dwaj sprawcy twierdzili, że się nie znają, a ich zatrzymanie w jednym czasie jest przypadkiem. Policjant z zespołu wykroczeń prowadzący sprawę wykazał się spostrzegawczością i przypomniał sobie, że widział obydwu wysiadających z czarnego mercedesa na śląskich numerach rejestracyjnych. Trzebniccy dzielnicowi szybko odnaleźli taki samochód zaparkowany na terenie miasta i przeprowadzili zasadzkę na trzeciego członka przestępczej grupy, który również został zatrzymany. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli część „łupów” pochodzących z kradzieży sklepowych na terenie powiatu trzebnickiego. Gdy cała skompletowana grupa przestępcza trafiła do policyjnego aresztu, jej członkowie szybko przyznali się do współdziałania i popełnionych kradzieży – podał Piotr Dwojak i dodał, że policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i ustalają, gdzie sprawcy dokonywali podobnych kradzieży.

KPP Trzebnica/ W kurtkach złodzieje powycinali dziury, w które chowali skradziony towar

Cała trójka za swój przestępczy proceder odpowie przed sądem

Za kradzieże grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. – zapowiada Piotr Dwojak.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here