Beata Trumpiel wśród najlepszych dolnośląskich sołtysów

326
Beata Trumpiel, sołtys Jar, dostała wyróżnienie w konkursie Sołtys Dolnego Śląska 2017 roku

Sołtys Jar została wyróżniona w konkursie na najlepszego sołtysa 2017 roku. Jej kandydaturę zgłosił burmistrz Obornik Śl.

Uroczyste wręczenie dyplomów i upominków odbyło się 16 marca w Sali Głównej w Hotelu Agro Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Ponad 100 sołtyskom i sołtysom upominki wręczał Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski.

Jak poinformował Urząd Miejski w Obornikach Śl., do tegorocznej edycji konkursu, Beatę Trumpiel zgłosił Arkadiusz Poprawa, burmistrz Obornik Śląskich. Sołtys Jar zdobyła wyróżnienie w konkursie. Jak podkreślają urzędnicy, oborniccy sołtysi co roku odnoszą sukcesy w tym konkursie.
Przypomnijmy, że Sołtysem Roku 2011 została Janina Janeczko z Osoli, 2014 Sołtys Pęgowa Marta Rogala, a w 2016 roku najlepszym gospodarzem wsi został Dawid Stawiak z Siemianic. W 2013 roku finalistą konkursu był również Wojciech Osiński z Wielkiej Lipy.Jak czytamy na oficjalnym Facebooku gminy Oborniki Śl., „Beatę Trumpiel do konkursu zgłosił Burmistrz Obornik Śląskich. Zgodnie z wynikami głosowania przeprowadzonego wśród wszystkich sołtysów z terenu Naszej Gminy. W plebiscycie gminnym jednak najwięcej głosów zdobyła Sołtys Wilczyna Jolanta Łojkuc, która zrezygnowała z udziały w konkursie wojewódzkim„.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here