Młode pokolenie przyszłych policjantów

265
Fot. KPP Trzebnica

Dzieci z jednej z trzebnickich szkół odwiedziły Policjantów. Najmłodsi zapoznali się z pracą funkcjonariuszy. Spotkanie było również doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa. Mali goście mogli zwiedzić komendę, poznać specyfikę służby, a także zasiąść za kierownicą prawdziwego policyjnego radiowozu.

We wtorek 13 marca trzebnickich policjantów odwiedzili uczniowie klasy 0 ze SP nr 2 w Trzebnicy. W trakcie wizyty dzieci poznały tajniki policyjnego zawodu, zapoznały się z pracą na różnych stanowiskach oraz mogły zobaczyć miejsca w jednostce, które nie są dostępne dla każdego. Goście odwiedzili też stanowisko kierowania jednostką. Obserwowali dyżurnego, który przyjmował zgłoszenia o zdarzeniach oraz mogli zobaczyć i posłuchać, jak drogą radiową wywołuje się policyjne patrole.

Fot. KPP Trzebnica/ Dzieci miały możliwość zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu
Niewątpliwie dużą atrakcją dla dzieci było obejrzenie policyjnego radiowozu, który miał uruchomione sygnały świetlne i dźwiękowe. Każdy mógł usiąść za kierownicą radiowozu, aby poczuć się jak prawdziwy policjant, patrolujący ulice miasta.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here