To będzie zacięta walka

657
Agnieszka Wersta

Zawonia to najmniejsza gmina na terenie naszego powiatu. Mieszka tu nieco ponad 5 tys. osób. Jak się jednak okazuje, choć mała, to w gminie jest sporo emocji związanych z wyborami.

Obecna wójt, Agnieszka Wersta, jest szefem samorządu
pierwszą kadencję

Wcześniej nabierała doświadczenia jako radna Rady Gminy Zawonia. Teraz w radzie ma mocną opozycję. Agnieszka Wersta nie kryje, że w zbliżających się wyborach samorządowych będzie ubiegała się o reelekcję. Kto może być jej przeciwnikiem?

Tylko w aktualnym numerze NOWej gazety trzebnickiej przeczytasz rozmowę z obecną wójt Agnieszką Werstą o bieżących sprawach i planach na przyszłość.

Gorąco polecamy materiał!

Kandydatów będzie troje?

 

1 KOMENTARZ

  1. Jedno jest pewne te wybory będą inne niż wszystkie poprzednie a to za przyczyną zmiany ordynacji wyborczej. Obecnie każdy ubiegający się o „fotel” burmistrza, wójta nie będzie mógł równocześnie startować do Rady Powiatu. I tak dotychczasowe lokomotywy np. Robert Lewandowski, Igor Bandrowicz, Marek Długozima… nie będą już ciągnąć listy swoich ugrupowań. Również liderzy partii czy komitetów, którzy będą walczyć o fotel burmistrza nie będą tych list ciągnąć np. jasne i oczywiste jest to, że obecny Starosta Wysocki lider PIS będzie ubiegał się o fotel burmistrza Żmigrodu więc tym samym otwiera drzwi innym członkom PIS w walce o mandat radnego powiatowego. Tak czy inaczej zapowiadają się duże zmiany we władzach czy to gminnych czy powiatowych. Jestem pewien, że mieszkańcom wyjdzie to tylko na lepsze.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here