Poważne zarzuty i… odwołanie sołtyski

1145

Na 7 marca zwołano zebranie wiejskie w Morzęcinie Małym (gmina Oborniki Śl.). Oponenci obecnej sołtys przedstawili 12 powodów, dla których chcieli, żeby ją odwołać. Grażyna Mazur odpowiadała, że z żadnym z zarzutów się nie zgadza, że ma odpowiednie dokumenty i bez wyjaśnień nie zostawi sprawy.

W środę w świetlicy należącej do morzęcińskiego stowarzyszenia, odbyło się spotkanie wiejskie. Jak mówił Leszek Pawlak, sekretarz Obornik Śl., otwierający zebranie, w sołectwie jest 113 osób uprawnionych do głosowania. Aby zebranie było ważne potrzeba przynajmniej 23 osób, a na liście było najpierw 25 (kolejne doszły w trakcie spotkania).

My nie wiemy, kto złożył wniosek i dlaczego, jakie są zarzuty wobec sołtys. Dlaczego będzie głosowanie tuż przed końcem kadencji? Czy tu było jakieś złodziejstwo, jakie są zarzuty? Bo my dowiedzieliśmy się o całej sprawie w niedzielę. Chciałabym wiedzieć, w jakiej sprawie mam głosować – mówiła jedna z mieszkanek.
To może ja przeczytam wniosek, który wpłynął do urzędu 30 stycznia, a nadawcą była pani Krystyna Polak – zaproponował Leszek Pawlak i odczytał pismo.

Relację i wyniki tego spotkania przedstawiamy w aktualnym numerze NOWej gazety trzebnickiej lub e-wydaniu,
które kupisz tutaj.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here