Sale dla polityków za darmo, ale dzieci mają zapłacić 6 tys. zł. Dlaczego?

1225

Co ciekawe, podobną praktykę zastosowano kilka dni temu w stosunku do prywatnej firmy Cemex, która zorganizowała, ale tym razem w sali obrad trzebnickiego urzędu, spotkanie pt. „Konferencja Drogi Betonowe”.

Bogatej firmie salę
wynajęto za darmo

Gdy weszliśmy na ową „konferencję” okazało się, że oprócz jednego pracownika gminy – Zbigniewa Zarzecznego, byli tam tylko sami przedstawiciele innych firm z branży.

Gdzie jest „myk”

Dlaczego zatem zarówno politykom, jak i prywatnej firmie udostępniono pomieszczenia za darmo? Okazuje się, że wytrychem do takich przywilejów jest to, że zarówno pierwsze jak i drugie spotkanie swoim nazwiskiem firmował burmistrz Marek Długozima. Wystarczy więc, aby Gmina Trzebnica została tak zwanym „współorganizatorem” danego spotkania i wtedy czy to politycy czy to biznesmeni otrzymują pomieszczenia „za darmo”. No właściwie, to nie za darmo, bo za wszystko płacą mieszkańcy.

A może chodzi o to, żeby byli to „swoi politycy i swoi biznesmeni”?

4 KOMENTARZY

  1. a dzieci z przedszkoli nie płacą, artyści jak wystepują to płacą, to nie dzieci płaca tylko „artysci”

  2. Mieszkańcy za nic nie płaca, bo gmina nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Niech Pan już skończy- kolejny akt w spektaklu pt. „Moja żona i jej balet”…

    • Ad. 1 No tak Prąd (z gniazdka), sprzątanie, nagłośnienie, nadzór pomieszczenia a także zużycie wody i odprowadzenie ścieków jest za darmo.
      Ad. 2 Tu sie zgodzę, bo nie widziałem takiego zainteresowania Pana redaktora problemem który nie dotykał by go bezpośrednio

  3. Jakiś urzędas z rozkazu burmistrza pisze tekst i nie pojmuje , że mamy w Trzebnicy dyktaturę ,,małego cwaniaka i oszusta ” i dlatego MY mieszkańcy oczekujemy wreszcie ustąpienia tego łobuza , który szasta naszymi podatkami i zadłużył miasto i gminę na ponad 1oo mln złotych i nic sobie nie robi z tego a może każda inwestycja /przetarg/ pociąga dodatkowe profity dla swoich !?!?!? Swoi mają wyższe uposażenia i większe ,,możliwości ” a chcąc zapewnić sobie bezkarność szykuje swoich kolesiów do zbliżających się wyborów samorządowych , którzy nie ujawnią przekrętów i matactw w dokumentach jakie zapanowały gdy powstał tandem burmistrz + starosta !!!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here