Sale dla polityków za darmo, ale dzieci mają zapłacić 6 tys. zł. Dlaczego?

1250

Kwotę 6 tysięcy złotych miały zapłacić dzieci, a właściwie ich rodzice, za udostępnienie sali widowiskowej na pokaz dla rodziców. Tymczasem „zaprzyjaźnieni” z burmistrzem politycy czy biznesmeni dostają sale za darmo, a dodatkowo gmina funduje bankiet.

W Trzebnicy za ciężkie pieniądze wyremontowano gminny ośrodek kultury. Odbywa się tam wiele imprez i tych biletowanych (płatnych), ale również tych ze „wstępem wolnym”, kierowanych do mieszkańców gminy.

W końcu sale dydaktyczne i sportowe, utrzymywane są z podatków właśnie mieszkańców danej gminy.

Niestety okazuje się, że aby z nich korzystać, dyrekcja żąda ogromnych pieniędzy

Problem tylko w tym, że wielkie sumy, „każe się płacić dzieciom”, a tymczasem politycy czy inni biznesmeni dostają salę za darmo.

Kilka tygodni temu dziecięco – młodzieżowa sekcja baletowa STK Sofija, zwróciła się do dyrekcji gminnego ośrodka kultury z prośbą o udostępnienie sali. Wskazano, że spektakl ma być ogólnie dostępny dla wszystkich mieszkańców oraz, że będzie darmowy, a na scenie wystąpić mają dzieci, które zamieszkują gminę Trzebnica.

Wydawało się, że idea szczytna, więc ośrodek bez problemu znajdzie wolny termin i udostępni salę. Okazało się jednak, że nowa, pełniąca obowiązki dyrektor GCKiS Barbara Smaś, owszem, znalazła wolny termin, ale za wynajem zażądała opłaty w wysokości 3000 zł za jeden dzień. Dodajmy, że proszono o udostępnienie sali na 1 godzinę w dniu występu i 3 godziny dzień wcześniej, na próbę generalną. Razem więc, dzieciaki, a właściwie ich rodzice, za zobaczenie swych pociech na scenie musieliby zapłacić aż 6000 zł i to za raptem 4 godziny najmu sali! Kwota ogromna i nieakceptowalna przez rodziców, zwłaszcza, że w spektaklu miało wziąć udział około 50 dzieci (około 120 zł za dziecko).

Czytaj na kolejnej stronie…

4 KOMENTARZY

  1. a dzieci z przedszkoli nie płacą, artyści jak wystepują to płacą, to nie dzieci płaca tylko „artysci”

  2. Mieszkańcy za nic nie płaca, bo gmina nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Niech Pan już skończy- kolejny akt w spektaklu pt. „Moja żona i jej balet”…

    • Ad. 1 No tak Prąd (z gniazdka), sprzątanie, nagłośnienie, nadzór pomieszczenia a także zużycie wody i odprowadzenie ścieków jest za darmo.
      Ad. 2 Tu sie zgodzę, bo nie widziałem takiego zainteresowania Pana redaktora problemem który nie dotykał by go bezpośrednio

  3. Jakiś urzędas z rozkazu burmistrza pisze tekst i nie pojmuje , że mamy w Trzebnicy dyktaturę ,,małego cwaniaka i oszusta ” i dlatego MY mieszkańcy oczekujemy wreszcie ustąpienia tego łobuza , który szasta naszymi podatkami i zadłużył miasto i gminę na ponad 1oo mln złotych i nic sobie nie robi z tego a może każda inwestycja /przetarg/ pociąga dodatkowe profity dla swoich !?!?!? Swoi mają wyższe uposażenia i większe ,,możliwości ” a chcąc zapewnić sobie bezkarność szykuje swoich kolesiów do zbliżających się wyborów samorządowych , którzy nie ujawnią przekrętów i matactw w dokumentach jakie zapanowały gdy powstał tandem burmistrz + starosta !!!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here