Uwaga | Plaga pożarów w kominach

777
Fot. OSP Oborniki Śl. Do jednego z pożarów doszło w Obornikach Śl.

Nieodpowiedzialność, brak wyobraźni i lekkomyślność – tak w skrócie można podsumować właścicieli domów, którzy nie dbają o kominy w swoich domach. Zaniedbany komin może nas kosztować życie. Warto o tym pamiętać!

Dodatkowo należy mieć na uwadze, że jeśli nie będziemy mieć dokumentów potwierdzających regularne przeglądy i czyszczenie komina – nici z odszkodowania.

Jak często czyścić kominy? Odpowiedź znajdziesz tutaj.

CEREKWICA. W czwartek, 22 lutego o godz. 16.15 strażacy zostali wezwani do budynku mieszkalnego. Kiedy strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że paliły się sadze w przewodzie kominowym. Piec został wygaszony jeszcze przed przyjazdem strażaków. Strażacy z podnośnika ugasili palącą się sadzę, przez wyczystkę wybrali sadzę, sprawdzili temperaturę komina.

Akcja trwała ponad 1,5 godziny, a brało w niej udział 18 ratowników.

OBORNIKI ŚLĄSKIE. W sobotę, 24 lutego o 18.40 doszło do bardzo podobnego zdarzenia w domku jednorodzinnym przy ul. Broniewskiego.

Tym razem strażacy pracowali blisko 2 godziny, a w akcję włączono 14 ratowników

Tu również zapaliły się sadze w przewodzie kominowym przy piecu na stałe paliwo. Z relacji właścicieli strażacy dowiedzieli się, że już sami próbowali gasić pożar od godz. 13. Kiedy strażacy dotarli na miejsce z komina nie wydobywał się już dym. Strażacy sprawdzili czy w pomieszczeniach nie ma tlenku węgla. Strażacy przez dłuższy czas monitorowali sytuację.

RASZÓW. W poniedziałek 26 lutego, około godz. 16.15 strażacy pojechali na akcję, która trwała 2 godz. i 15 minut.

W domku jednorodzinnym
zapaliły się sadze

Strażacy zabezpieczyli miejsce, wygasili piec, a przy pomocy podnośnika hydraulicznego dostali się do wlotu komina.

Podobnie jak w poprzednich przypadkach strącili sadzę, wynieśli ją na zewnątrz i sprawdzili temperaturę komina, a także to czy w domu nie ma tlenku węgla.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here