Prusicki cmentarz pięknieje

354
Fot. Gmina Prusice "Inwestycja została oficjalnie "odebrana" m.in. przez proboszcza Parafii św. Jakuba Apostoła w Prusicach ks. Bernarda Świst"

Zakończyła się całkowicie budowa chodnika wraz z oświetleniem na cmentarzu parafialnym w Prusicach. Niedawno odbył się oficjalny odbiór zadania.

Jednym z punktów programu wyborczego Burmistrza Igora Bandrowicza w wyborach samorządowych w 2014 roku dla miejscowości Prusice była budowa chodnika na cmentarzu parafialnym w Prusicach. Realizacja tej długo oczekiwane inwestycji rozpoczęła się w październiku 2017 i została pod koniec stycznia 2018 całkowicie zrealizowana, a następnie odebrana.

Przypomnijmy, że temat budowy chodnika na cmentarzu w Prusicach pojawił się już w 2013 roku, kiedy to zaczęto planować inwestycję. Jak wiadomo, aby rozpocząć roboty budowlane, trzeba wykonać projekt i uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia, w tym także zgodę konserwatora zabytków.

Na cmentarzu powstał chodnik główny wraz z pięcioma odnogami, wzdłuż którego zostało wykonane oświetlenie. Na cmentarzu będzie jeszcze zamontowane nagłośnienie oraz monitoring, który ma przeciwdziałać ewentualnym aktom wandalizmu.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł łącznie 180 tys. zł, z czego 100 tys. zł pochodziło z budżetu Gminy Prusice w ramach dotacji na prace konserwatorskie, zaś pozostałe 80 tys. zł to środki własne parafii.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here