Biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej

169
Mat. organizatora

W dniach 16-18 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu odbył się biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Wzięło w nim udział niemalże 300 zuchów, harcerzy i wędrowników z Hufca Powiatu Trzebnickiego, a nad całością czuwał III Cieszkowski Środowiskowy Szczep Drużyn Harcerskich „Sokół” im. Andrzeja Małkowskiego wraz z komendantką pwd. Martą Trawińską.

W piątek uczestnicy wzięli udział w tradycyjnym apelu rozpoczynającym biwak oraz w krótkiej grze, która stanowiła przedsmak tego co czekało na nich kolejnego dnia. Zuchy natomiast wzięły udział w warsztatach plastycznych nawiązujących do kultur różnych krajów.

W sobotę od samego rana harcerze opanowali Milicz – podczas zajęć mogli rywalizować pomiędzy sobą w takich konkurencjach jak: wspinaczka na ściance, pokonywanie strażackiego toru przeszkód, wspinanie na skrzynki, biegi na orientację, paintball, poszukiwanie nieznanych miejsc oraz wyścigi na motorikszach.

W tym czasie zuchy, dla których przygotowano grę miejsko – terenową pod hasłem „Podróż dookoła świata” odwiedzały  m.in. odległe rubieże Dzikiego Zachodu, orientalną Japonię, gorącą Afrykę czy tajemniczy Egipt.

Emocji nie zabrakło także wieczorem – harcerze i wędrownicy wzięli udział w turnieju musztry. Każda drużyna podeszła do tego zadania bardzo profesjonalnie, co można było zobaczyć w przygotowaniu i bardzo wysokim poziomie wśród uczestników.

Na niedzielnym apelu poznaliśmy laureatów wszystkich konkurencji, na których czekały cenne nagrody

W konkursie dyscyplin zwyciężyła drużyna Fioletowa pod przewodnictwem dh. Konrada Glenia, w turnieju musztry bezkonkurencyjna okazała się 2 DH „Sokoły”. Po biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej pozostały piękne wspomnienia i nadzieja, że wkrótce ponownie zobaczymy się na harcerskim szlaku! Czuwaj!

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji biwaku

Harcerze z Hufca Powiatu Trzebnickiego

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here