Przedszkole pod młotek

761
Już jutro (czwartek, 22 marca) o godzinie 9.00 w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbędzie się drugi przetarg na sprzedaż przedszkola przy ul. 1-go Maja.

Gmina ustaliła cenę wywoławczą na 2,1 mln zł. Jednak nie to jest najciekawsze. Podobnie jak w pierwszym przetargu tak i w obecnym, nie ma jasno określanego terminu wydania nieruchomości potencjalnemu nabywcy. Burmistrz ustalił, że data zostanie określona dopiero przy podpisaniu aktu notarialnego.

Czy w takim razie są oferenci lepiej poinformowani? Bo przecież trudno nabyć nieruchomość, skoro nie określono jasno, kiedy będzie można ją użytkować.

Przypomnijmy, że w pierwszym przetargu termin wydania również nie został jasno określony. Efekt? Nie było chętnych. Teraz cenę wywoławczą obniżono o 200 tys. zł. Czy ktoś kupi „kota w worku”?

Niestety, nie jest to pierwszy przetarg, wokół którego jest wiele niejasności. Kilka miesięcy temu, gmina sprzedała stadion, halę sportową i targowisko. Wtedy na przetargu działy się rzeczy niespotykane. Nikt nie odczytał złożonych ofert, nie podał cen, ani nazw oferentów, tylko zamknął postępowanie.

Warto zobaczyć film:

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here