KSW 43 – MMA powraca do Wrocławia

83

W dniu 14 kwietnia 2018 roku we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się 43. gala KSW. Zapowiedziane walki szykują się niezmiernie ciekawie. W oktagonie zawalczą doświadczeni zawodnicy, mogący pochwalić się umiejętnościami na najwyższym poziomie. Interesującym pojedynkiem wydaje się być walka Wrocławianina Damiana Janikowskiego z Yannickiem Bahati.

KSW 43 we Wrocławiu – karta walk

Federacja KSW do tej pory zapowiedziała tylko 3 walki, które odbędą się podczas wrocławskiej gali. Zaprezentowane nazwiska zwiastują bardzo ciekawe i ekscytujące pojedynki. Przedstawiamy aktualną kartę walk podczas KSW 43.
Bilety na KSW 43 kupisz na: www.alebilet.pl/bilety/ksw_43

Damian Janikowski – Yannick Bahati

Przeciwnikiem Wrocławianina będzie Yannick „Czarna Mamba” Bahati – zawodnik urodzony w Kongo i reprezentujący Anglię, były mistrz dwóch organizacji. Yannick swoją przygodę z MMA zaczął w 2010 roku. Pierwsze 3 zawodowe walki wygrał nokautując przeciwników. Wtedy to zainteresowała nim się organizacja BAMMA, a później EFC. Swój pierwszy pojedynek w organizacji EFC przegrał z Dalchą Lungiabulą, co z pewnością było demotywujące dla Czarnej Mamby. Yannick wygrał trzy kolejne pojedynki w EFC, co przyczyniło się do rozwoju jego kariery. W 2016 roku Bahati został nowym mistrzem wagi średniej EFC Worldwide pokonując JP Krugera. Zawodnik ten z powodu dwóch ostatnich porażek stracił oba pasy mistrzowskie. W trakcie KSW 43 zmierzy się z Damianem Janikowskim, dla którego będzie to trzeci występ w formule MMA. Wrocławianin wygrał dwie poprzednie walki, jednakże starcie z Yannickiem będzie dla niego najcięższe.

Michał Andryszak – Philip De Fries

Kolejnym ogłoszonym pojedynkiem jest walka Andryszaka z De Friesem. Philip De Fries jest mistrzem walki w parterze. Zawodnik reprezentujący Anglię na czternaście wygranych starć aż jedenaście z nich kończył dusząc przeciwnika lub zakładając mu dźwignię. Philip podczas KSW 43 zmierzy się z Michałem Andryszakiem, który po długiej przerwie od startów w KSW powrócił do oktagonu na KSW 39: Colosseum, kiedy to zastępując Karola Bedorfa pokonał w pierwszej rundzie Michała Kitę. Na 41. gali KSW w 26. sekundzie położył na deski byłego mistrza królewskiej kategorii Fernando Rodriguesa Jr.

Roberto Soldić – Dricus Du Plessis

Stawką tej konfrontacji jest past mistrzowski, który obecnie jest w posiadaniu Soldića. Roberto zdobył pas po pokonaniu wieloletniego mistrza organizacji, Borysa Mańkowskiego. Co ciekawe, zawodnik zastępował Dricusa Du Plessisa, z którym zmierzy się podczas KSW 43 we Wrocławiu. Bilans Roberto to 13-2. Du Plessis jest podwójnym mistrzem organizacji EFC. Reprezentant RPA, zwany Stillknocks-em w swojej karierze tylko raz odniósł porażkę. Niefortunna dla niego walka odbyła się w sierpniu 2014 roku. Od tamtego czasu Dricus zwyciężył wszystkie swoje pojedynki.

KSW 43 – informacje o wydarzeniu

Gala KSW 43 odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku we Wrocławiu w Hali Stulecia. Ostatnie tego typu wydarzenie w stolicy Dolnego Śląska federacja zorganizowała w grudniu 2013 roku. Powrót do Wrocławia wydaje się być jeszcze ciekawszy z powodu walki Wrocławianina Damiana Janikowskiego. Nazwiska, które pojawią się na gali wywołują dreszczyk emocji. Obecność każdego fana MMA jest wręcz obowiązkowa!
SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here