Jest nowy radny w Obornikach Śl. Znamy wyniki wyborów

2010
Przez całą niedzielę mieszkańcy kilku ulic w Obornikach Śl. mogli głosować w wyborach uzupełniających do Rady Gminy. Wybory były pokłosiem utraty mandatu radnej przez Irenę Dykier, która mandat straciła po prawomocnym wyroku sądu. Dwie instancje potwierdziły, że była już radna, zataiła fakt, współpracy ze służbami PRL. Tymczasem Irena Dykier twierdzi, że nigdy niczego nie zatajała, a pracowała jedynie w biurze paszportowym o czym wszyscy powszechnie przecież wiedzieli.
Wybory uzupełniające zaplanowano właśnie na 11 marca. W szranki, ostatecznie stanęło dwóch kandydatów. Artur Przystarz, który startował z ramienia ugrupowania burmistrza Arkadiusza Poprawy oraz były wiceburmistrz Adam Stocki.
Wiele osób zastanawiało się, jak będzie wyglądała kampania wyborcza, ale jak mogliśmy się przekonać, nie było żadnych ekscesów, a kandydaci raczej postawili na spotkania z mieszkańcami, niż na walkę między sobą.

Około 22.00 poznaliśmy wyniki:

Artur Przystarz otrzymał 184 głosy, a jego konkurent Adam Stocki 21 głosów. Przystarz wygrał z miażdżącą przewagą i to on zastąpi w radzie Irenę Dykier. 

3 KOMENTARZY

  1. Kolejny nauczyciel w Radzie. Czy nie ma już fachowców? Nikt nie patrzy na to, że Radny jest zależny od swojego pracodawcy. Ciekawe więc jak będzie głosował? A frekwencja??? Widać, że ludzie już mają dość powiązań partyjnych. Może czas głosować na ludzi niezależnych!?

    • Przecież to człowiek Burmistrza Arkadiusza Poprawy i będzie głosował jak jego radni z układu. Podobnie jak głosowali większość uchwał bez zabierania głosu w dyskusji, bez swoich pomysłów, inicjatyw, bezwarunkowo lojalnie tak jak im posuwano na tacy, z dyscypliną głosowania. Podobnie jak podczas ostatniej Sesji nadzwyczajnej gdzie Burmistrz oddał radnego z miasta tworząc kolejny okręg wyborczy w Pęgowie. Po prostu czysta farsa i żenada. Oczywiście radni z układu Burmistrza głosowali za tym aby było mniej radnych w mieście, podobnie jak wcześniej głosowali przeciwko trzem szkołom i za podwyżkami śmieci, czy wody. Ale co tam niedługo „Igrzyska” przed wyborami i zagości u nas kolejna gwiazda SŁAWOMIR. Nie mam złudzeń nowy radny niezależny?
      Zatroskany mieszkaniec Obornik Śląskich

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here