Jaki hosting domen wybrać?

147

Prędzej czy później każdy, kto myśli poważnie o działalności biznesowej, stanie przed problemem obecności w internecie. Uruchomienie własnej strony www nie jest trudne. Obok domeny, potrzebny będzie jednak także dobry hosting.

Nieobecność w internecie oznacza coraz częściej także brak możliwości dotarcia do szerszego grona klientów. Coraz więcej Polaków nie tylko jest online przez wiele godzin dziennie, ale także dokonuje zakupów przez internet. To okazja zatem, aby zaoferować im swoje produkty lub usługi. Należy oczywiście zacząć od wyboru domeny, które staje się adresem serwisu internetowego. Potrzebny będzie jednak także hosting domen.

Do czego potrzebny jest hosting?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy wyjaśnić, w jaki sposób funkcjonuje dowolny serwis www w internecie. Wspomnieliśmy już, że taka witryna potrzebuje adresu w postaci domeny (ewentualnie subdomeny, ale nie to jest tematem tego artykułu). Trzeba jeszcze zapewnić miejsce, z którym powiąże się daną domenę i umieści się w nim wszystkie pliki naszego serwisu internetowego. W skrócie można napisać, że chodzi o pewną przestrzeń na dysku, który na stałe jest podłączony do internetu. Mówimy wtedy tak naprawdę o serwerze. Możemy wynająć część zasobów serwera lub zarezerwować serwer dedykowany tylko dla nas. W każdym razie mamy wtedy do czynienia z hostingiem domen i stron. Dzięki temu, że umieścimy pliki serwisu www na takim dysku, będzie on wyświetlany online, a także zostanie zaindeksowany przez wyszukiwarki (umieszczony w ich rejestrze).

Dobry hosting domen, czyli jaki?

Na rynku znajdziemy bardzo wiele różnych ofert hostingu. Skąd wiadomo, który jest dobry? Wiele zależy tak naprawdę od potrzeb naszego serwisu internetowego. W każdym razie warto stawiać na hosting domen znanych i doświadczonych dostawców, którzy oferują różne plany hostingowe. Niektórzy z dostawców pozwalają testować za darmo hosting przez pewien okres (np. Domeny.pl przez 14 dni) i proponują taki hosting w pakiecie z innymi usługami, co jest zdecydowanie najkorzystniejsze pod względem kosztów. Jeśli zamierzamy uruchomić stronę firmową lub sklep internetowy, lepiej unikać darmowego hostingu, który często jest niższej jakości i wiąże się z wyświetlaniem reklam oraz wieloma innymi ograniczeniami. Najlepiej wybrać hosting profesjonalny, z dobrym wsparciem technicznym o parametrach dostosowanych do potrzeb konkretnej witryny internetowej. Nie oznacza to jednak, że trzeba wybierać najwyższy plan hostingowy, ponieważ można go zmienić, gdy zajdzie taka konieczność.
Dobry hosting domen to tak naprawdę podstawa bezproblemowego działania serwisu internetowego. Wszelkie awarie czy powolne otwieranie się stron www może wpływać negatywnie na opinię o witrynie i w konsekwencji prowadzić do utraty użytkowników. Trzeba skutecznie temu przeciwdziałać, stawiając na wysokiej jakości hosting.
Więcej na domeny.pl
SPONSOROWANE

3 KOMENTARZY

 1. Firehost działa niezawodne, jest dosyć tani i ma solidne parametry.
  Jesteśmy u nich od kilku lat. Oczywiście test darmowy, niezawodność, dobre parametry.
  Kwestia jedynie taka, jak do tego podejdziecie.

 2. Świetny artykuł! Bardzo przydatny.
  Ja ze swojej strony mogę dodać, że jeśli chodzi o hosting to jest fajny i rzetelny ranking kilku najpopularniejszych firm.
  Są w nim podane linki do (identycznej na każdym z testowanych kont) strony testowej, więc można sobie samemu przetestować szybkość działania:
  https://estartupy.pl/jaki-hosting-wordpress/

  Może się komuś przyda.
  Pozdrawiam

 3. Warto też zainteresować się parametrami technicznymi hostingu. Oczywiście wymaga to poświęcenia chwili na zdobycie wiedzy, ale warto zainwestować swój czas, jeśli na poważnie myślimy o własnej stronie www. Hosting ma gigantyczny wpływ na szybkość wczytywania strony, a to z kolei przekłada się na komfort korzystania ze strony oraz pozycje w wyszukiwarce.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here