Trzy elementy garderoby, które mogą szkodzić zdrowiu mężczyzny

243

Zapewne fakt, że ubranie może szkodzić zdrowiu i mieć negatywny wpływ nie tylko na nastrój, ale także stan organizmu, jest zaskakujący i nieco przerażający. Na szczęście wystarczy tylko kilka dobrych decyzji zakupowych, a przy tym odrobina zdrowego rozsądku by mieć realny wpływ nie tylko na swój codzienny wygląd, ale także witalność i formę.

Oto lista rzeczy, które koniecznie należy zapamiętać: elementy garderoby, które szkodzą zdrowiu oraz lista wskazówek jakich wyborów dokonać, by chronić siebie przed ich szkodliwym wpływem.

1. Obcisłe spodnie to coraz modniejszy i częściej spotykany element garderoby nie tylko u kobiet. Coraz więcej mężczyzn także decyduje się na noszenie bardzo obcisłych rurek. Moda i styl to jedno, zdrowie drugie. Warto więc pamiętać, że zbyt opięte spodnie mogą powodować problemy z krążeniem krwi, rozszerzaniem żył oraz trawieniem. Co więcej mogą także przyczynić się do bólu nóg oraz ich drętwienia. Bardzo ważny jest także fakt, że ciasne spodnie prowadzą do problemów z pęcherzem, co w konsekwencji może prowadzić do nietrzymania moczu. Echem noszenia męskich rurek może być także znaczące spadek produkcji plemników.

RADA: Wybierając spodnie koniecznie należy zdecydować się na zakup modelu w dobrym, odpowiednim do sylwetki rozmiarze. Warto także wybrać szerszy i mniej opięty model. Wygląda się w nich modnie i męsko.

2. Koszula i krawat to kolejne elementy męskiej garderoby, o których warto wspomnieć, by zapewnić życie z zdrowiu każdemu mężczyźnie. Zbyt ciasny kołnierzyk prowadzi do osłabienia krążenia krwi, wzrostu ciśnienia, a także bólu głowy oraz zwiększenia nieprzyjemnego napięcia ramion i pleców.

RADA: Podczas kupowania koszuli warto wcześniej sprawdzić swój rozmiar, a następnie przymierzyć koszulę, by sprawdzić czy ta dobrze leży i nie krępuje ruchów. Nie zaszkodzi o poradę zapytać ekspedientki, która na pewno pomoże podczas zakupów.

3. Aby było bardziej dramatycznie bez obaw możemy powiedzieć, że bielizna może zabić. Po pierwsze za mała i wykonana z kiepskiej jakości materiału potrafi uciskać, powodując obrzęki i problemy z krążeniem. Może także mieć negatywny wpływ na kondycję skóry, powodując wysypkę czy nawet odparzenia.

RADA: Bielizna to podstawa. Wybierając bokserki czy slipki, podkoszulki albo skarpety, warto zdecydować się na produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów np. bawełny albo włókna bambusowego. Niezwykle ważny jest także odpowiedni rozmiar. Uchroni przed problemami zdrowotnymi, a przy tym zagwarantuje komfort i dobry nastrój.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here