Szkolenia narciarskie w Alpach – dobry pomysł na wypoczynek!

48

Prawdopodobnie znakomita większość turystów, którzy planują zimowy wypoczynek w najwyższych górach Europy, to miłośnicy narciarstwa czekający tylko na sposobność, by poszusować po najbardziej urokliwych, ale i wymagających trasach. Skąd zatem szkółki narciarskie w zimowych, alpejskich kurortach?

Bo zapaleni narciarze z ochotą namawiają do zasmakowania w białym szaleństwie swoich bliskich znajomych i chcą zarazić nim także członków rodziny. I choć można ich wówczas posądzić o nutkę egoizmu, to z drugiej strony – czy może być piękniejsze miejsce na naukę jazdy, niż Alpy?

Dla dzieci i dla dorosłych

Szkółki narciarskie, działające w alpejskich kurortach (zobacz tutaj: https://nikotravel.pl/oferta/), funkcjonują po to, by pomagać narciarskim laikom stawiać pierwsze kroki na nogach, do których przymocowane są narty.

Faktem jest, że w takich szkółkach instruktorzy opiekują się przede wszystkim dziećmi i młodzieżą: asystując im w nabywaniu nowych umiejętności, pomagając aktywnie i bezpiecznie spędzić czas wśród alpejskiej przyrody.

Każdy, kto chce uczestniczyć w tego rodzaju zajęciach, musi stawić się z własnym sprzętem sportowym, a także będąc w gotowości do tego, by zaprezentować aktualnie posiadane umiejętności. Na podstawie wstępnej prezentacji formowane są grupy osób o podobnym stopniu zaawansowania – i w zależności od niego, opracowywany jest plan szkolenia (oczywiście wiek dzieci także jest istotnym czynnikiem podczas formowania grupy). Uczestnicy opłaconych zajęć (oraz zafrasowani o pociechy rodzice) mogą liczyć na:

  • baczną uwagę instruktora – na jednego opiekuna przypada zazwyczaj od 4 do 9 osób
  • opiekę podczas przerwy obiadowej
  • zawody przeprowadzane ostatniego dnia kursu – podczas których uczestnicy mogą się sprawdzić i zaznać zdecydowanie intensywniejszych emocji niż podczas samej nauki.

Chociaż to dzieci znacząco przeważają wśród kursantów szkółek narciarskich, instruktorzy są zazwyczaj także do dyspozycji dorosłych – tych, którzy nie opanowali dostatecznie nauki jazdy i chcieliby się podszkolić pod okiem fachowca lub też absolutnie nigdy nie mieli dotąd na nogach nart, a na wyjazd dali się komuś namówić. W wielu przypadkach osoba dorosła może wykupić indywidualne lekcje, zdarza się też organizowanie kursów dla niedużych grup dorosłych amatorów.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here