Szkolenia narciarskie w Alpach – dobry pomysł na wypoczynek!

31

Prawdopodobnie znakomita większość turystów, którzy planują zimowy wypoczynek w najwyższych górach Europy, to miłośnicy narciarstwa czekający tylko na sposobność, by poszusować po najbardziej urokliwych, ale i wymagających trasach. Skąd zatem szkółki narciarskie w zimowych, alpejskich kurortach?

Bo zapaleni narciarze z ochotą namawiają do zasmakowania w białym szaleństwie swoich bliskich znajomych i chcą zarazić nim także członków rodziny. I choć można ich wówczas posądzić o nutkę egoizmu, to z drugiej strony – czy może być piękniejsze miejsce na naukę jazdy, niż Alpy?

Dla dzieci i dla dorosłych

Szkółki narciarskie, działające w alpejskich kurortach (zobacz tutaj: https://nikotravel.pl/oferta/), funkcjonują po to, by pomagać narciarskim laikom stawiać pierwsze kroki na nogach, do których przymocowane są narty.

Faktem jest, że w takich szkółkach instruktorzy opiekują się przede wszystkim dziećmi i młodzieżą: asystując im w nabywaniu nowych umiejętności, pomagając aktywnie i bezpiecznie spędzić czas wśród alpejskiej przyrody.

Każdy, kto chce uczestniczyć w tego rodzaju zajęciach, musi stawić się z własnym sprzętem sportowym, a także będąc w gotowości do tego, by zaprezentować aktualnie posiadane umiejętności. Na podstawie wstępnej prezentacji formowane są grupy osób o podobnym stopniu zaawansowania – i w zależności od niego, opracowywany jest plan szkolenia (oczywiście wiek dzieci także jest istotnym czynnikiem podczas formowania grupy). Uczestnicy opłaconych zajęć (oraz zafrasowani o pociechy rodzice) mogą liczyć na:

  • baczną uwagę instruktora – na jednego opiekuna przypada zazwyczaj od 4 do 9 osób
  • opiekę podczas przerwy obiadowej
  • zawody przeprowadzane ostatniego dnia kursu – podczas których uczestnicy mogą się sprawdzić i zaznać zdecydowanie intensywniejszych emocji niż podczas samej nauki.

Chociaż to dzieci znacząco przeważają wśród kursantów szkółek narciarskich, instruktorzy są zazwyczaj także do dyspozycji dorosłych – tych, którzy nie opanowali dostatecznie nauki jazdy i chcieliby się podszkolić pod okiem fachowca lub też absolutnie nigdy nie mieli dotąd na nogach nart, a na wyjazd dali się komuś namówić. W wielu przypadkach osoba dorosła może wykupić indywidualne lekcje, zdarza się też organizowanie kursów dla niedużych grup dorosłych amatorów.

SPONSOROWANE
PODZIEL SIĘ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here