Sklep z materacami – stacjonarnie czy online

25
Sklep z materacami

Sen jest najważniejszą potrzebą człowieka. W trakcie spania nasz organizm odpoczywa i się regeneruje. Z tego powodu powinniśmy zadbać o to, by nasz sen był zdrowy i zapewniał nam odpowiednią dawkę odpoczynku. Podpowiadamy czy lepiej kupić materac w sklepie stacjonarnym czy internetowym.

Dlaczego sen jest ważny?

Odpowiednia dawka snu gwarantuje nam nie tylko dobre samopoczucie. Wysypianie jest również bardzo ważne dla naszego zdrowia. W trakcie snu w naszym organizmie zachodzi wiele istotnych procesów, które na celu mają zregenerowanie naszego ciała. W mózgu zachodzi do odnowy komórek, następuje szybszy przepływ krwi do mięśni oraz wzmaga się produkcja niektórych hormonów.

Niedobór snu skutkuje wystąpieniem wielu negatywnych skutków dla naszego organizmu. Do najczęstszych zauważalnych efektów niewyspania zaliczamy apatię, problemy z pamięcią i koncentracją, drażliwość oraz w skrajnych przypadkach – stany depresyjne. Długotrwałe narażanie organizmu na brak snu skutkować może nawet halucynacjami.

Niedobór snu ma również swoje konsekwencje na tle zdrowotnym – spada nam odporność, przez co jesteśmy narażeni na częste choroby oraz infekcje. Stwierdzono, że bezsenność może prowadzić również do zaburzeń ciśnienia oraz otyłości.

Jak dobrać materac?

Materac powinien być dobrany przede wszystkim pod kątem wagi naszego ciała. Na jej podstawie określa się twardość, która ma kluczowy wpływ na jakość snu. Zbyt miękki materac powoduje zapadanie się ciała do środka, co skutkuje wystąpieniem nienaturalnej krzywizny kręgosłupa, zaś zbyt twardy – powoduje zbyt silny nacisk na plecy, skutkiem czego między komórkami oraz dyskami następują utrudnienia w przepływie płynów.

Poniżej przedstawiamy znane kategorie twardości:

  • H1 – dla masy ciała poniżej 60 kg;
  • H2 – dla masy ciała od 50 kg do 80 kg;
  • H3 – dla masy ciała od 70 kg do 110 kg;
  • H4 – dla masy ciała powyżej 100 kg;

Jak widać powyżej istnieją 4 kategorie, które podzielone zostały wedle masy ciała. Dobór odpowiedniej twardości w niektórych przypadkach może być ciężki, np. dla osoby o wadze 60 kg. Taka osoba kwalifikuje się zarówno do kategorii H1 jak i do H2. W takim przypadku należy postawić na indywidualne preferencje. Jeżeli H1 jest dla nas za miękki i zapadamy się do środka, to powinniśmy wybrać H2. Analogicznie dla osoby o wadze 80 kg – jeżeli H2 jest za miękki, to wybieramy H3.

Gdzie kupić materac?

Jeżeli chcemy kupić materac to do wyboru mamy dwie opcje – sklep stacjonarny lub internetowy. Powyżej napisaliśmy o tym jak bardzo ważny jest czynnik twardości. Przez internet ciężko jest sprawdzić, czy dany materac jest dla nas za miękki czy za twardy. Z tego względu zdecydowanie lepszą opcją jest sklep stacjonarny. Na żywo mamy możliwość przekonania się, czy wybrany przez nas materac będzie dla nas idealny.

Oczywiście oferta sklepów internetowych może być o wiele bogatsza od sklepów stacjonarnych, tym nie mniej jednak jest to opcja znacznie lepsza. Na żywo możemy zobaczyć dany materac i go wypróbować. W dobrych sklepach stacjonarnych istnieje także możliwość zamówienia konkretnego modelu z oferty internetowej (sprawdź Centrum Materacy).

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here