Kto zrobi najładniejszą, największą palmę?

219
W zeszłym roku obornickie palmy były gigantyczne. Niektóre z trudem udało się przetransportować do sali OOK

W ubiegłym tygodniu była Środa Popielcowa, co oznacza, że już powoli przygotowujemy się do Wielkanocy. Gminy podają już terminy jarmarków wielkanocnych i ogłaszają konkursy na… najpiękniejsze palmy!

Urząd Miejski w Żmigrodzie opublikował już informację, że Stowarzyszenie Humorek zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 marca.

Prezentacja palm będzie miała miejsce 25 marca podczas
Jarmarku Wielkanocnego
na żmigrodzkim rynku

Jak czytamy w regulaminie, organizatorzy zachęcają, żeby technika wykonania uwzględniała materiały naturalne, takie jak: żarnowiec, bukszpan, bazie, suche kwiaty, wydmuszki jak i krepa, wstążki, bibuła itp. Przestrzegają też, że fabrycznie wyprodukowane, gotowe palmy nie będą brane pod uwagę, przy ocenie w ramach konkursu.

Zapisano również, że palma musi wynosić minimum 100 cm wysokości

Komu uda się przygotować najpiękniejszą palmę?

Wszystko okaże się na jarmarku. A osoby, które zdecydują się na przygotowanie tego pracochłonnego rękodzieła, pewnie zabierają się już do pracy.

Na 24 marca zaplanowano natomiast X Obornicką Wystawę Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych. Nie znamy jeszcze szczegółów imprezy, ale w programie na pewno pojawi się konkurs na palmę wielkanocną, bo to już obornicka tradycja.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here