Trzebniccy wolontariusze docenieni

184
Materiał PZS Nr 1 w Trzebnicy

O tym, jak niewiele trzeba, aby dać potrzebującej osobie coś najcenniejszego – szansę na życie, pokazywali uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy. W październiku ubiegłego roku podczas ogólnopolskiej akcji #Komórkomania, wspierali walkę z nowotworami krwi.

Akcja #Komórkomania to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – ale tych, które nosi się w swoim ciele.

Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako Dawca Szpiku tutaj

Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS

Takie informacyjne akcje są bardzo ważne zwłaszcza dlatego, że jak się okazuje, aby zostać dawcą potrzeba naprawdę niewiele. Wystarczy w czasie takiego „dnia otwartego” przyjść do wolontariuszy w szkole, wypełnić formularz i samemu, za pomocą specjalnych pałeczek, dokonać pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Potem już tylko czekamy na kontakt z fundacji.

W tej chwili zarejestrowanych jest ponad 7 mln
potencjalnych dawców

Uczniowie z Trzebnicy dzięki ilości zarejestrowanych osób w czasie październikowego spotkania otwartego, zajęli II miejsce w akcji #Komórkomania, w której udział wzięły 53 szkoły z całej Polski.
Wolontariusze otrzymali również Certyfikat Dolnośląskiej Szkoły z Życiem, za organizację akcji mającej na celu edukację młodzieży w zakresie walki z nowotworem krwi oraz zachęcanie do rejestracji w bazie potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here