Międzypokoleniowy Koncert Kolęd

97

W dniu 7 stycznia 2018 roku w kościele NSPJ w Obornikach Śląskich odbył się IX Międzypokoleniowy Koncert Kolęd i Pastorałek „Pokłon oddawajmy”.

Występy rozpoczął Chór UTW Atena, który zaprezentował kolędy czterogłosowe a capella. Następnie zaśpiewali uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 1, a uczennica Amelia Kulik zagrała na skrzypcach. Kolejne były przedszkola z Pęgowa oraz Obornik Śląskich. Po przedszkolakach występ dała Szkoła Podstawowa z Urazu, w której wystąpiła solistka Anna Żyniewicz, oraz tercet w składzie Adela Głowacka, Milena Kasperkiewicz i Łukasz Olczyk. Szkołę Podstawową w Osolinie reprezentował kwartet grający na flażoletach, śpiewający duet Julia Kopeć i Paulina Malec, a także Gracjan Kauch zagrał na waltorni kolędę „Anioł pasterzom mówił”. Szkoła Podstawowa nr 3 wystąpiła z chórem szkolnym, który zaśpiewał dwie kolędy w dwugłosie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 zaśpiewali pastorałkę „Hola, hola, pasterze z pola” oraz zagrali na takich instrumentach jak: bum, bum rurki, dzwonki, flety oraz dzwoneczek a także chórek zaśpiewał utwór „Gore gwiazda”. Szkołę Podstawową w Pęgowie reprezentowała solistka Kornelia Pera, która akompaniowała sama na gitarze oraz Zuzanna Przybylska, która wykonała utwór „Mario czy Ty wiesz”. Następnie wystąpili uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół z Obornik Śląskich. Był to chór mieszany wraz z akompaniamentem gitary oraz cajon. Potem występ dało Studio Piosenka z Obornickiego Ośrodka Kultury, Chór „Vox cordis” działający przy kościele NSPJ w Obornikach Śląskich na zakończenie jako gość specjalny wystąpiła Magdalena Marszałek absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Gracjan Kauch SP Osolin

Koncert był bardzo urozmaicony i cieszył się dużym uznaniem. Zarówno dzieci poprzez młodzież, aż po osoby dorosłe pokazały, jak istotną sprawą są dla nas rozwijanie swoich pasji, radość płynąca ze wspólnego kolędowania i przeżywania na nowo Bożego Narodzenia w kolędach i pieśniach bożonarodzeniowych.

Przy tej okazji chciałabym bardzo podziękować wszystkim opiekunom wyżej wymienionych placówek za wysiłek w przygotowanie do występów, a także pani dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury pani Halinie Muszak oraz akustykowi Pawłowi Asztemborskiemu za pomoc w nagłośnieniu imprezy, uczennicom SP nr 3 za prowadzenie, a także Burmistrzowi Obornik Śląskich Arkadiuszowi Poprawie oraz Proboszczowi Parafii NSPJ ks. Arturowi Kochmańskiemu za objęcie patronatu nad imprezą.

Kierownik muzyczny Ewa Skubisz

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here