Zespół Szkół Dwujęzycznych rozwiązany

997
Z archiwum: Egzamin w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie w 2015 roku

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Żmigrodu zdecydowano o rozwiązaniu Zespołu Szkół Dwujęzycznych. Dlaczego tak się stało?

Do ZSD wchodziło gimnazjum, a także liceum ogólnokształcące. Jeszcze w marcu 2017 roku, Rada Miejska podejmując uchwałę dostosowującą sieć szkół zlikwidowała LO.

Powodem tych zmian była reforma edukacji, która zmusiła samorządy do wygaszenia gimnazjów

Obecnie w szkole funkcjonują 2 i 3 klasy gimnazjum, a także jeden oddział liceum. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, przez cały okres działania liceum, udało się utworzyć jedynie 2 klasy w tej szkole, a brak chętnych na rok szkolny 2017/2018 spowodował, że nie powstała pierwsza klasa liceum. Obecna klasa III jest ostatnią, która uczy się w LO.

Od 1 września 2018 roku, w szkole mają znajdować się już tylko 3 klasy gimnazjum, a w wolnych klasach będą się uczyć uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie.

3 KOMENTARZY

  1. Szkoda, że tak się stało, chciałam tam posłać córkę za dwa lata…Syn kończy właśnie 3 klasę tego liceum. Fantastyczna dyrektorka i równie świetni oraz życzliwi uczniom nauczyciele. Kameralna atmosfera. Tego raczej się nie spotyka w innych liceach. Ale cóż, od kilkunastu lat za mało się rodziło dzieci, więc i szkoły są likwidowane, bo uczniów nie ma.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here