Część „piątki” już została przejęta

726

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o wadach, które mieszkańcy naszego powiatu znaleźli na drodze ekspresowej S5. Zastanawialiśmy się także, kto przejmie „starą piątkę”, dotychczasową drogę krajową, którą zawiadywało GDDKiA. Dziś znamy odpowiedź.

To istotne pytanie w kontekście zarządzania drogą.
Kto będzie odpowiadał za jej naprawy czy odśnieżanie?

Przypomnijmy, że droga krajowa nr 5 została wybudowana i była użytkowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która jako zarządca drogi odpowiadała za naprawy, remonty, ale i odśnieżanie. Po tym, jak wybudowano drogę ekspresową S5, wiadomo było, że zarządzanie „starą piątką” przejmie Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

DSDiK we Wrocławiu w imieniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego przejęła formalnie, z ustawy o drogach publicznych, odcinki dotychczasowej drogi krajowej nr 5, na odcinku od granicy województwa dolnośląskiego z województwem wielkopolskim do węzła S5 Krościna. Obecnie trwają procedury przejmowania materialnego przez DSDiK we Wrocławiu przekazanych odcinków byłej drogi krajowej nr 5 od GDDKiA Oddział we Wrocławiu – powiedział nam Konrad Antkowiak, rzecznik prasowy DSDiK we Wrocławiu i dodał, że odcinek od węzła S5 Krościna przez Trzebnicę do granicy miasta Wrocław, nie został jeszcze przekazany przez GDDKiA.

2 KOMENTARZY

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here