Działają czy nie działają – tablice na PKP

201
Na tablicy widnieje napis "Błąd połączenia z serwerem"

Z zamierzenia mają pomagać podróżującym. Na tablicach wyświetlane miały być godziny przyjazdów i odjazdów poszczególnych szynobusów. Tymczasem ich działanie pozostawia wiele do życzenia.

Z interwencją zgłosił się do nas jeden z Czytelników podróżujących na co dzień szynobusami z trzebnickiego dworca PKP:

Tablica świetlna pokazuje kolejne stacje na drodze szynobusa, jednak godzinę przyjazdu lub odjazdu już nie

„Tablice multimedialne, które stoją na stacji w Trzebnicy to chyba jakiś żart.

Zamontowane są dwie, z czego działa tylko jedna

I to do tego jej działania można się przyczepić, bo w zasadzie działa jak chce. Po przyjściu na peron chcę sprawdzić np. która jest godzina, czy informację, o której mój pociąg odjeżdża dokładnie, a tymczasem i z tym jest problem. Wiem, że mogę sprawdzić szczegółowy rozkład w gablocie, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. A skoro już takie tablice są, to powinny sprawnie działać.”

Okazuje się, że tablice stanowią nie lada problem

Faktycznie, jak sprawdziliśmy na miejscu, jedna z tablic jest w ogóle nieaktywna, druga natomiast informuje podróżujących jedynie „o problemie z serwerem” w związku z tym nie jesteśmy w stanie na niej sprawdzić nic. Jedynym działającym elementem jest zawieszona nieco wyżej tablica świetlna, która informuje, przez jakie stacje przejeżdżać będzie najbliższy szynobus, jednak godzina jego przyjazdu nie jest już wyświetlana.

Sprawę zgłosiliśmy
do właściciela urządzeń,
czyli Kolei Dolnośląskich

Jak poinformował nas rzecznik prasowy, sprawa jest im znana, ponieważ otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Trzebnicy i w najbliższych dniach skierowany ma zostać na to miejsce diagnosta, który „przywróci do życia” multimedialne tablice informacyjne.

1 KOMENTARZ

  1. Tablice na PKP? A jaki związek ma to z Kolejami Dolnośląskimi, które z tworem, jakim pozostaje PKP, nie ma nic wspólnego?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here