Pierwszy odcinek Północnego Centrum Rowerowego Dolnego Śląska otwarty

618
Pod Miliczem oddano do użytku nową trasę rowerową, która połączyła Sułów z Gruszeczką

Pod koniec stycznia oficjalnie otwarta została pierwsza część rowerostrady na północy Dolnego Śląska. Pod Miliczem oddano do użytku nową trasę rowerową, która połączyła Sułów z Gruszeczką.

Ponad 3 km odcinek ścieżki to element drogi, która ma mieć docelowo około 150 km. Jak zaznaczył burmistrz Prusic Igor Banderowicz – Trasa do 2019 roku ma prowadzić z Wrocławia do Milicza i dalej. Jesteśmy na etapie kończenia budowy odcinka od Wszemirowa aż do Żmigrodu, czyli odcinka około 20-kilometrowego.

Budowa ma się zakończyć
do końca marca

Inwestycja docelowo połączy Wrocław z Doliną Baryczy przez trzy powiaty: trzebnicki, milicki i wołowski. W budowę sieci tras rowerowych pod Wrocławiem zaangażowanych jest siedem gmin: Milicz, Prusice, Trzebnica, Oborniki Śląskie, Wołów, Żmigród i Wisznia Mała.

Obecnie trwają prace nad budową dróg rowerowych w Gminie Prusice od Wszemirowa przez Prusice, Pietrowice Małe i Ligotkę do Dobrosławic (do granicy z Gminą Żmigród) i w Gminie Żmigród, a także rozpoczęły się w Gminie Wołów.

W sumie do końca czerwca w ramach I etapu powstanie 22,27 km nowych dróg rowerowych.

Jeszcze w tym roku planowane jest również wybudowanie kolejnych ponad 28 km ścieżek rowerowych w ramach drugiego etapu budowy Północnego Centrum Rowerowego Dolnego Śląska.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here