Za mandat zapłacisz kartą. Policja otrzymała terminale płatnicze

117
Fot. Policja

Już od czwartku, 1 lutego na Dolnym Śląsku, dzięki terminalom płatniczym, będzie można natychmiast opłacić mandat karny bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a także nie tracąc czasu. Policjanci ruchu drogowego w garnizonie dolnośląskim zostali właśnie wyposażeni w nowe urządzenia. Na Dolny Śląsk trafiło 170 terminali, z czego 4 urządzenia są na wyposażeniu trzebnickich policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego.

Możliwość korzystania z terminali płatniczych to przede wszystkim ułatwienie dla policjantów, jak i dla osób, które będą miały możliwość skorzystania z nich.

Za pomocą urządzenia będzie można od razu opłacić mandat karny używając swojej karty płatniczej lub innego instrumentu płatniczego tj. BLIK. Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze będą miały możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie.

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku umożliwiło Policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych.

Policjanci z trzebnickiej drogówki otrzymali łącznie 4 takie urządzenia, których używają w codziennej służbie

W terminale wyposażony jest każdy patrol dbający o bezpieczeństwo na drodze.

Co najważniejsze, to nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polską walutę. Teraz terminal przeliczy należność, a opłacający będzie widział kwotę na wyświetlaczu.

Warto przy tej okazji dodać, że kierowca może nie przyjąć nałożonego mandatu

Wtedy o jego winie zdecyduje sąd!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here