Aniołkowe Granie. Wielka akcja żmigrodzian

430
Fot.Klaudia Bednarska, Agnieszka Durbajło Finał akcji odbył się 29 stycznia 2018 w Domu Dziecka "Wiosna"

Publiczne Przedszkole w Żmigrodzie ” Zielona Dolina” pod patronatem honorowym Pana Roberta Lewandowskiego – Burmistrza Gminy Żmigród po raz pierwszy wzięło udział w ogólnopolskim projekcie pt. „Aniołkowe Granie”.

Nasza placówka nawiązała współpracę z Domem Dziecka Wiosna w Krzydlinie Małej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych De Notre Dame. W placówce obecnie przebywa 56 dzieci w wieku niemowlęcym, przedszkolnym oraz szkolnym.

Wielki finał

Finał akcji odbył się 29 stycznia 2018 w Domu Dziecka Wiosna. W tym dniu, dzieci z naszego przedszkola wystąpiły z programem Jasełek pt. „Zatrzymaj się na chwilę”. Występ naszych podopiecznych był wzruszający i wyjątkowy. Po części artystycznej, nastąpiło uroczyste wręczenie zebranych prezentów, które były podarowane przez ludzi o wielkim sercu.

Zbiórka trwała
od 6 listopada do 29 stycznia

Ilość zebranych prezentów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W dniu finału przekazane zostały również na konto pieniądze ze sprzedaży kartek bożonarodzeniowych, które można było zakupić na Żmigrodzkim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Kartki zostały wykonane przez przedszkolaki, ich rodziców oraz pracowników Publicznego Przedszkola w Żmigrodzie ” Zielona Dolina” .

Aż 40 wielkich i pełnych po brzegi kartonów otrzymały w prezencie dzieci z domu dziecka

Pani Sylwia Sułek-Balcerzak – Dyrektor Publicznego Przedszkola w Żmigrodzie ” Zielona Dolina” z aniołkowymi koordynatorkami: Klaudią Bednarska, Agnieszką Durbajło i Beatą Bender, składają wszystkim serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie projektu.


Klaudia Bednarska, Agnieszka Durbajło

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here