Komisja nie taka rewizyjna?

249

Najogólniej rzecz ujmując, zadaniem członków komisji rewizyjnej jest kontrolowanie zadań wykonywanych przez burmistrzów, wójtów czy urzędników w imieniu i na zlecenie rady. Jednak patrząc na plan pracy komisji rewizyjnej w Gminie Trzebnica, można wyciągnąć wnioski, że kontrolować chyba nie ma co?!

Plan pracy radnych, którzy zasiadają w komisji rewizyjnej, na 2018 rok, kolejny raz
jest zaskakujący

I to wcale nie pod względem pracy. Bo pracy, w zasadzie brak, a przecież nie da się ukryć, że za swoje „czynności” radni co miesiąc pobierają dietę. Przypominamy również, że komisja rewizyjna składa się z trzech osób, do których należą – Andrzej Łoposzko – przewodniczący komisji rewizyjnej Barbara Świdzińska i Barbara Trelińska, wszyscy należą do ugrupowania Marka Długozimy. Problem w tym, że to właśnie jego decyzje mają kontrolować.

W tym roku pracę podzielono na 4 kwartały, a jak wiadomo,
kwartał to 3 miesiące.

Zatem Od stycznia, do marca 2018 roku, radni z komisji, będą… szykować sprawozdanie ze swojej działalności za 2017 rok.

Czy będzie to długie sprawozdanie?

Kontroli przeprowadzonych w minionym roku… prawie nie było. No może poza pojedynczymi przypadkami. Oprócz tego, na pierwszy kwartał radni zaplanowali kontrolę zadania: „Dostawy i montażu pływających fontann wraz z budową przyłącza energetycznego”.

Jeszcze ciekawiej wygląda praca w II kwartale. Radni przez 3 miesiące, zajęci będą przygotowywaniem… wniosku do RIO, w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi. Wniosek standardowy i można przypuszczać, że opinia będzie pozytywna, ale zapewne ich praca będzie tytaniczna. Co dalej? To by było na tyle z pracy w drugim kwartale.
Na III kwartał zaplanowano kolejną ważną kontrolę. Otóż radni sprawdzą wykonanie zadania związanego z budową drogi pomiędzy Brzykowem i Szczykowicami. W pocie czoła przez ponad 90 dni, będą przyglądać się drodze i dokumentom. Na tym, kończy się ich praca w tym kwartale.

A dalej?

Kolejne trzy miesiące wytężonej pracy? Tak chyba można uznać, widząc, że w czasie IV kwartału, radni będą przygotowywać, uwaga… wyłącznie plan pracy kontroli na 2019 rok!

Co ciekawe, w listopadzie odbyć się mają wybory samorządowe i nikt nie wie, czy ci sami radni, w ogóle radnymi jeszcze będą. No ale przez 3 miesiące, będą w pocie i trudzie siedzieć nad kartką i planować kilka punktów, tej fachowej i dogłębnej kontroli. BRAWO!

Szczegółowy plan pracy komisji rewizyjnej na 2018 idealnie obrazuje przyjęta pod koniec minionego roku uchwała Rady Gminy Trzebnica, którą pokazujemy.

Ciekawe, zawsze sadziliśmy, że komisja, to nie kabaret,
a tu taka niespodzianka

3 KOMENTARZY

  1. Ta uchwała to fakt autentyczny, czy może jakiś ponury żart? Jeżeli to nie jest podpucha gazety NOWA, to ta cała komisja rewizyjna powinna natychmiast wylecieć w powietrze, a jej członkowie powinni co do grosza oddać swoje diety za pracę w tej komisji – poczynając od początku kadencji. Taka praca (lub raczej brak pracy) komisji jest celową przykrywką na bezprawie burmistrza. Może też świadczyć o ociężałości umysłowej członków tejże komisji, a przede wszystkim przewodniczącego – albo też o czymś poważniejszym będącym w sferze zainteresowań CBA. SKANDAL SKANDAL SKANDAL

  2. W takiej sytuacji należy rozwiązać Komisję Rewizyjną, ponieważ nie działa i Radę Gminy, bo też nie działa.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here