Rekordowy start „Prusice Biegają”. Nowe zasady – Sprawdź

180

Już szósty rok z rzędu miłośnicy biegania spotykają się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, aby wspólnie wziąć udział w 5 km biegu uliczkami Prusic.

Czy tegoroczna edycja okaże się rekordowa pod względem frekwencji?!

Ta cykliczna, sportowa impreza, cieszy się coraz większą popularnością, wśród biegaczy z Prusic i okolic. Pierwsze edycje na linii startu zgromadziły zaledwie kilku biegaczy, w tegorocznym inauguracyjnym biegu wystartowało aż 114 zawodników.

W minioną niedzielę pierwszą edycję biegu w 2018 roku wygrał Tomasz Kozłowicz (17:41) z klubu Athletics Team Prusice, na drugim miejscu uplasował się Jakub Dmuch (18:09) reprezentujący Xrunners (18:05), na trzecim natomiast Arkadiusz Wielgus (18:31) z KS Rościsławice.

Wśród pań najlepsza okazała się Anna Zajączkowska z czasem 19:45 min, jako druga metę przekroczyła Magdalena Kumór (22:07) z klubu Athletics Team Prusice, trzecie miejsce przypadło w udziale Justynie Peniowicz (24:22) reprezentującej Running Team Milicz.

Kolejny bieg odbędzie się
25 lutego

Tegoroczna edycja to również kilka nowych, istotnych zmian

Przez pierwsze etapy trasa będzie prowadziła tak jak w poprzednich edycjach. Jedynie miejsce startu i mety się zmieni. W momencie jak zostaną ukończone wszystkie prace związane ze ścieżkami, trasa zostanie całkowicie zmieniona.

Będzie szybsza i bezpieczniejsza

O tych zmianach poinformujemy w trakcie trwania obecnej edycji biegów.

Od 6. edycji akcji Prusice Biegają punktowanych będzie nie 11, a 10 etapów w klasyfikacji generalnej. Ostatni etap nie będzie na czas, tylko jedno lub dwa okrążenia na zaliczenie. W związku z tym startujący biegacze nie otrzymają za ten etap punktów.

Warto zaznaczyć, że po zakończonym etapie odbędzie się podsumowanie edycji, wydawanie medali i gadżetów biegowych zagwarantowanych zgodnie z regulaminem.

Ponadto na ostatnim etapie odbędzie się zakończenie z losowaniem nagród. Dekoracja najlepszych zawodników w całej edycji odbędzie się podczas ostatniego, XI etapu Prusice Biegają czyli dokładnie 25 listopada 2018 roku.

Co ważne, teraz na każdym etapie będzie elektroniczny pomiar czasu na podstawie chipa wbudowanego w numery startowe.

Bardzo ważne będzie odpowiednio wcześniej odebranie swojego numeru i zwrócenie go na mecie

Uczestnicy, którzy mają zamiar zaliczyć tylko jedno okrążenie zwracają go od razu, osoby które biegną drugie okrążenie zwracają go zaraz po zakończeniu biegu.

Bardzo ważny jest zwrot
i nie uszkodzenie numeru

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here