Aktywne ferie w Żmigrodzkim Ośrodku Kultury

148
Fot. I.M.

Dwa tygodnie ferii już za nami. Dla najmłodszych odbyły się „Aktywne Ferie z ZPK”. Były to darmowe warsztaty oraz zajęcia edukacyjne dla zapisanych wcześniej dzieci. Natomiast na świetlicach wiejskich odbyły się animacje prowadzone przez instruktorki ZPK, z których skorzystać mogło każde dziecko z wioski.

Pierwszy tydzień ferii rozpoczął się w poniedziałek 15 stycznia. Grupa dzieci w wieku 6 – 8 lat rozpoczęła cykl zajęć w ramach „Aktywne Ferie z ZPK”.  Codziennie witały ich nowe zadania i warsztaty prowadzone przez instruktorów ZPK. Warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne, filmowe, wycieczka do Zoo we Wrocławiu sprawiły, że grupa bardzo aktywnie i wesoło spędziła swój pierwszy tydzień ferii.

W kolejnym tygodniu wzięły udział dzieci w wieku 9 – 13 lat. Na tą grupę czekało również wiele atrakcji. Na początku tygodnia własnoręcznie zrobili maskotki, tańczyli, śpiewali, zobaczyli świetny film i poznali ciekawą historię Żmigrodu. Podsumowując ten tydzień wszyscy wybrali się na wycieczkę do Explora Park – Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu.

Oprócz półkolonii „Aktywne Ferie z ZPK” odbywały się liczne animacje na świetlicach wiejskich prowadzone przez instruktorki ZPK. Były to zajęcia edukacyjne „Żywiołowe ferie”, „Figle i wybryki w krainie plastyki” oraz „Filcowe cudeńka”. Kolejną atrakcją dla mieszkańców Żmigrodu była zwiększona liczba seansów dla dzieci i dorosłych w Kinie ZPK oraz darmowe godziny na Lodowisku dla dzieci i młodzieży.

Podczas tych ferii nikt się nie nudził! A teraz czas
powrócić do szkoły

Izabela Możdżeń

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here