Na dworze jest bardzo mroźnie. Zwróć uwagę na bezdomnych

252

Na zewnątrz jest bardzo zimno, przypominamy, że osoby starsze, samotne i bezdomne wyjątkowo potrzebują teraz naszej pomocy i uwagi. Nie bądźmy obojętni! Nasza postawa może uratować komuś życie. Zajrzyjmy do sąsiada, szczególnie do osób starszych i samotnych, sprawdźmy czy wszytko jest w porządku u niego, czy ma nagrzane w domu. 

Piotr Dwojak z trzebnickiej policji apeluje, aby zwracać szczególną uwagę na osoby  starsze, bezdomne i samotne.

Wśród nas jest wiele osób, które potrzebują pomocy, ale wstydzą się o nią prosić. Zamiast wyciągać rękę po pomoc wolą radzić sobie same, jednak nie zawsze są w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Policjanci na bieżąco monitorują i kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni

Policjanci zwrócą też szczególną uwagę na osoby, znajdujące się pod wpływem alkoholu, w okolicznościach zagrażających ich życiu. – podkreśla Piotr Dwojak.

Policjanci proszą mieszkańców, aby zwracali uwagę na osoby, które na przystankach, w parkach lub gdziekolwiek indziej przebywają pod wpływem alkoholu

Zwłaszcza po spożyciu alkoholu bardzo łatwo jest wychłodzić organizm, a to może spowodować bardzo poważne konsekwencje. Jeśli nie zareagujemy w porę, ktoś może stracić życie. Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Wystarczy, że w takim przypadku zareagujemy i powiadomimy odpowiednie służby – apeluje policjant.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here