Odzież robocza z nadrukiem – gdzie ją zamówić?

130

Odzież robocza jest niezbędnym elementem wyposażenia wielu przedsiębiorstw i zakładów pracy. Zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie zdrowia i higieny pracy pracowników jest prawnym obowiązkiem pracodawcy, z którego należy bezwzględnie się wywiązać. Odzież robocza powinna spełniać oczywiście odpowiednie normy i wymogi bhp, zatem pole możliwości dotyczących projektu odzieży właściwie nie istnieje. Firmy chcą jednak często w sposób szczególny oznaczyć odzież roboczą należącą do ich firmy. W sytuacjach takich przydatna staje się możliwość nadrukowania logo. Gdzie zamówić odzież roboczą z nadrukiem?

Dlaczego właściwie warto mieć logo na odzieży roboczej?

Odzież robocza to dziś nie tylko element ochronny, ale też bardzo często forma identyfikacji firmy. Pracownicy, którzy w ramach wykonywanych zadań podróżują poza firmę (jak choćby budowlańcy, czy elektrycy) mogą stanowić żywą reklamę dla firmy, której logo noszą na swoich uniformach. Nie ulega wątpliwości, że odzież robocza już dawno przestała być monotonną i nieatrakcyjną częścią pracy fizycznej. Dziś odzież robocza jest często projektowana tak, by pracownicy nie czuli się w niej źle zarówno pod względem komfortu, jak i samego wyglądu.

Do odzieży roboczej wkroczyło więc znacznie więcej kolorów i elementów personalnych, między innymi właśnie tych identyfikujących firmę.

Kto najczęściej potrzebuje logo na odzieży roboczej?

Pytanie, które zadaje sobie wiele firm zakupujących odzież roboczą dotyczy często zasadności umieszczenia na niej firmowego logo. Wiadomo oczywiście, że zabieg taki wiąże się z dodatkowymi kosztami i nie są to wydatki jednorazowe (każda wymiana odzieży roboczej, a ta następuje co najmniej dwa razy do roku będzie wymagała nadrukowania logo). W takim wypadku należy zastanowić się zatem która część odzieży roboczej pracownika będzie widoczna dla osób postronnych i będzie mogła posłużyć jako element marketingu firmy.

Na umieszczenie logo na odzieży roboczej decydują się więc najczęściej restauracje, hotele i inne gałęzie przemysłu mające bezpośredni i stały kontakt z klientami. A pozostali? Najczęściej korzystają z możliwości dodania logo do wierzchniej odzieży roboczej, jak choćby kurtek czy bluz. Ale nadruk można wykonać na wszystkim. Pytanie pozostaje jedno: gdzie go zamówić?

Jak umieścić logo na odzieży roboczej?

Oddawanie odzieży roboczej do drukarni zajmującej się wykonywaniem nadruków na tradycyjnej odzieży może okazać się w przypadku odzieży roboczej nienajlepszym pomysłem. Miejsca takie mogą nie posiadać odpowiedniego sprzętu i kompetencji, by zachować konieczną dozę ostrożności. Odzież robocza, podobnie jak odzież ochronna podlega restrykcyjnym normom i wymaganiom BHP, a więc między innymi nie może zostać dopuszczona do użytku z jakimikolwiek uszkodzeniami. Dlatego też wykonywanie nadruków na odzieży roboczej należy zlecić specjalistom w tej dziedzinie.

W sklepie internetowym BHP Gabi możecie też zlecić nadruki firmowe na odzieży roboczej. Dzięki wykorzystaniu aż 6 różnych metod druku, w zależności od potrzeb, możliwe jest uzyskanie doskonałego efektu.

Opcje mamy dwie: drukarnia zajmująca się konkretnie odzieżą roboczą, zdolna zagwarantować jakość wykonania i minimalne ryzyko uszkodzeń lub, co jest w branży coraz częstszym przypadkiem, zlecić nadruk firmie, u której zamawiana jest odzież. Nie każdy producent i dystrybutor oferuje oczywiście taką możliwość, jednak coraz więcej sklepów internetowych oraz dystrybutorów hurtowych daje przedsiębiorcom taką możliwość. W tym przypadku można już liczyć na naprawdę solidną jakość wykonania i zupełne bezpieczeństwo dla odzieży. Co warto wiedzieć o takim druku?

Istnieje kilka podstawowych metod przystosowanych do drukowania logo na odzieży roboczej. Ta, wykonana często ze specjalistycznych materiałów nie jest w stanie przyjąć każdego rodzaju druku i to właśnie jeden z głównych powodów, dla których zadanie należy zlecić specjaliście. Ci nie tylko wykonają zadanie szybko i profesjonalnie, ale i często doradzą który rodzaj druku jest dla danej odzieży najodpowiedniejszy i który okaże się korzystny również pod względem finansowym. Warto pamiętać, że często jakość druku na odzieży może odbiegać od projektu, co jest normalnym procesem wykonywania grafik na odzieży.

SPONSOROWANE

1 KOMENTARZ

  1. Pracuję jako dekarz. Moje dotychczasowe ubrania dostawałem od pracodawcy, ale według mnie oprócz niezniszczalnie naszytego logo koszulki nie wytrzymywały 3 miesięcy… a były przyznawane na rok 🙁 W październiku zeszłego roku kupiłem sam potzrebe ubrania robocze w https://avacore.pl/ubrania-robocze i powiem, że nie wiem, gdzie zamawiał ciuchy robocze mój pracodawca, bo te za mam teraz są zdecydowanie lepszej jakości.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here