Jak radzić sobie z wadą wzroku?

166

U coraz większej liczby osób wykrywana jest wada wzroku zarówno w młodym, jak i starszym wieku. Każdy może być narażony na pogorszenie widzenia w zależności od wrodzonych skłonności lub własnego zaniedbania, dlatego wszyscy nasi czytelnicy powinni zapoznać się z poniższym wpisem i dowiedzieć się więcej o różnych możliwościach korygowania wady, aby ją całkowicie zniwelować albo chociaż nieco poprawić.

Okulary korekcyjne

Pierwszą i najbardziej standardową opcją jest zakup okularów korygujących, które możesz znaleźć w każdym profesjonalnym salonie optycznym. To bardzo ważne, aby trafić w sprawdzone miejsce, gdzie będziesz miał pewność, że obsługa dobrała Ci odpowiednią moc soczewek okularowych, dlatego najlepiej kiedy ktoś znajomy poleci Ci dobrego optyka oraz miejsce, gdzie możesz zakupić wysokiej jakości okulary w całości.

Szkła powinny posiadać nie tylko odpowiednią moc niwelowania wady, ale również dodatkowe właściwości, które będą dostosowane do Twojego codziennego trybu życia. Mamy na myśli przede wszystkim różnego rodzaju powłoki: utwardzająca, antyrefleksyjna i fotochromowa. Pierwsza z nich zabezpiecza soczewki przed zarysowaniami, co bardzo często zdarza się zwłaszcza w przypadku przechowywania okularów bez właściwego futerału. Następna możliwość dotyczy ochrony oczu przed odbiciem światła, co powoduje również dyskomfort widzenia. Szkła antyrefleksyjne świetnie sprawdzają się u osób spędzających mnóstwo czasu przed ekranem komputera lub za kierownicą samochodu. Wówczas ich wzrok musi być skupiony i narażony jest na różne szumy informacyjne z zewnątrz. Natomiast ostatni rodzaj powłoki fotochromowej automatycznie dopasowuje się do ilości promieni UV jakie nadawane są z zewnątrz, dzięki czemu okulary zmieniają zabarwienie w zależności od naszego położenia i dostępu do światła.

Wszystkie te warianty powinny zostać dostosowane do Twoich potrzeb, podobnie jak oprawki okularów, które powinny pasować do wielkości i kształtu głowy, a kolorystycznie muszą utożsamiać się z Twoim charakterem. Właśnie dlatego zachęcamy, by wybrać się do zaufanego salony optycznego, gdzie specjaliści doradzą Ci jaki rodzaj okularów wybrać. Ich stosowanie jest dość wygodne i umożliwia szybkie zakładanie oraz zdejmowanie, dzięki czemu Twoje oczy nie są tak wyczerpane ciągłym spoglądaniem przez korekcyjne szkła. Jednak w dużej mierze okulary sprawiają dyskomfort podczas użytkowania, ponieważ zaparowują, niekiedy spadają z nosa lub wprawiają w zakłopotanie osoby, które nie są przekonane do ingerowania we własny wygląd w ten właśnie sposób.

Soczewki kontaktowe

Oto druga najczęściej wybierana opcja korygowania wzroku, które jest o wiele wygodniejsza i bardziej komfortowa w porównaniu z okularami korekcyjnymi. Wszystko wynika z ich niewidoczności oraz łatwości w użytkowaniu. Wbrew pozorom ich zakładanie i zdejmowanie nie jest tak problematyczne, a wszystko oczywiście jest kwestią wprawy. Coraz więcej osób decyduje się na zakup szkieł kontaktowych zamiast okularów, ponieważ pozwalają na swobodne uprawianie sportów, jeżdżenie samochodem czy też wykonywanie innych czynności, które z obecnością okularów na nosie byłyby niewygodne lub całkowicie niemożliwe do zrealizowania.

Dzisiejsi producenci zagwarantowali swoim klientom szeroką gamę możliwości, gdzie powstało wiele różnych rodzajów soczewek zarówno pod względem korygowania wad, jak i długości użytkowania. Dzięki nim możesz zniwelować krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, starczowzroczność oraz pozostałe nieprawidłowości widzenia, gdzie bardziej złożone wady wymagają zamówienia szkieł o indywidualnym charakterze. Następnie polecić możemy wiele modeli szkieł w zależności od ich terminu noszenia, gdzie przykładowo roczne soczewki MylenShop.com są jednymi z częściej wybieranych, ze względu na wysoką jakość materiału, który kolejno zapewnia nawilżenie przez ponad 300 dni w roku.

Możesz dowolnie wybierać i przebierać spośród kilkudziesięciu producentów, gdzie na pewno znajdziesz dla siebie coś interesującego i odpowiadającego Twoim potrzebom. Soczewki kontaktowe na pewno nie sprawiają tylu problemów, a wręcz przeciwnie pozwalają przez długi czas przestać myśleć o własnych mankamentach i zacząć żyć normalnie, czyli dostrzegać wszystkie szczegóły otaczającego nas świata jak gdyby nigdy nic.

SPONSOROWANE

1 KOMENTARZ

  1. Zrobić korekcję laserową- odpowiadając na pytanie postawione na początku artykułu. Ja się męczyłem z okularami i soczewkami ponad 10 lat, i nie mogłem się przyzwyczaić. W końcu uzbierałem na laser i czuję się szczęśliwy. Dziękuję Panu Doktorowi Michnowskiemu za naprawienie mi wzroku!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here