Aplikacja na studia w UK – krok po kroku

148

Coraz więcej ludzi wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu lepszego życia. Wielu uważa, że właśnie tam znajdą lepsze możliwości kształcenia się i uzyskania dobrej, przynoszącej satysfakcję pracy. Zagraniczne uczelnie słyną ze swojego wysokiego prestiżu i doskonałej renomy, a ukończenie takich szkół gwarantuje łatwy start przy poszukiwaniu doskonale płatnej pracy.

W Wielkiej Brytanii jest wiele znanych uniwersytetów oferujących kształcenie licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Duża baza uczelni pozwala wybrać dla siebie najdogodniejszą propozycję, która zaspokoi nasze wszystkie oczekiwania. Studia w UK, których ofertę znajdziecie na https://elab.edu.pl, to propozycja dla każdego, kto marzy o nauce na prestiżowej uczelni wyższej.

Dla kogo uczelnia zagraniczna?

Jeśli ktoś ma wątpliwości czy szkoła zagraniczna jest dla niego, powinien skorzystać z bezpłatnej pomocy konsultanta. Oferuje on doradztwo edukacyjne i ocenę potencjału, co pozwoli określić szansę na studiowanie za granicą. Dzięki programom diagnostycznym można łatwo określić czy jest jakiś kierunek, który będzie nam odpowiadał i który w przyszłości pozwoli nam zdobyć wymarzoną pracę zawodową.

Bardzo ważną kwestią jest też znajomość języków obcych. Wszystkie wykłady na uczelniach brytyjskich są prowadzone w języku angielskim, dlatego jeśli ktoś nie zna ani słowa w tym języku, powinien zrezygnować z pomysłu studiowania za granicą. Jeśli z kolei ktoś słabo zna ten język, może skorzystać z kursów dokształcających z języka angielskiego, które pomogą mu szybko podszkolić się w tym obszarze. Resztę języka tzw. potocznego poznamy już na miejscu – studiując i funkcjonując w tamtejszym środowisku na co dzień, co jest niezaprzeczalną zaletą studiów zagranicznych.

Aplikacja na uczelnię

Studia w UK każdemu się opłacą. Uczęszczanie na renomowane brytyjskie uczelnie jest powodem do dumy. Dzięki nim można łatwo zyskać wymarzoną pracę. Należy jednak zaznaczyć, że istnieje wiele wyższych szkół w UK – warto zatem przyjrzeć się kilkunastu propozycjom i wyłonić wśród nich najlepszą dla nas opcję. Następnie należy skompletować wszystkie wymagane przez szkołę dokumenty. W tej czynności również może pomóc wspomniany wyżej konsultant. Dokumenty można przesłać pocztą tradycyjną, bądź mailem, co pozwoli zaoszczędzić wiele czasu i ograniczy koszty. Korzystając z pomocy konsultanta ma się pewność, że uzyska się pozytywną odpowiedź od wymarzonej uczelni. Uniwerki zagraniczne biorą pod uwagę oceny maturalne – rzecz jasna najlepiej, by matura była zdawana na poziomie rozszerzonym.

Egzaminy wstępne

Pozytywna odpowiedź od uczelni, na którą składało się aplikację, to jednak nie jest jeszcze potwierdzenie, że zostało się jej studentem. Co może być zaskoczeniem dla Polaków, praktycznie wszystkie uczelnie brytyjskie organizują egzaminy wstępne. Zwykle są to egzaminy pisemne, które badają poziom wiedzy, umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Niektóre z nich to zadania testowe, inne wymagają pisania esejów. Dopiero pozytywne zdanie egzaminu wstępnego zapewnia status ucznia renomowanej szkoły wyższej w Wielkiej Brytanii.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here