Zalety i wady pożyczek konsumenckich

356

Pożyczki przez Internet, a także te zaciąganie w tradycyjnych placówkach mają oczywiście zarówno wady jak i zalety, o których należy pamiętać. Dotyczy to w zasadzie wszystkich produktów finansowych dostępnych na rynku. Każdy zainteresowany ubieganiem się o pożyczki przez Internet niezależnie od tego, na jaki cel chce je przeznaczyć, powinien najpierw rozważyć ich plusy i minusy.

Przykładowo, z jednej strony pożyczki przez Internet zazwyczaj wiążą się z niższymi odsetkami niż te, których spodziewać możemy się przy debecie na karcie kredytowej. Jednak z drugiej strony, użycie karty którą masz już w portfelu będzie szybsze i wygodniejsze, niż ubieganie się o pożyczkę.

To jedynie prosty przykład dla zobrazowania korzyści i wad tego rodzaju produktów finansowych. Warto natomiast rozważyć to rozwiązanie bardziej dogłębnie.

Zalety pożyczek konsumenckich

Celem istnienia na rynku produktu znanego jako pożyczka jest dostarczenie biorcy względnie dużej sumy środków pieniężnych na niemal każdy cel. Może otrzymałeś ostatnio większy rachunek niż zwykle, musisz dokonać napraw w samochodzie lub wyremontować mieszkanie? A może pojawiła się nagła propozycja biznesowa i przydadzą się dodatkowe środki? W takich wypadkach, kiedy nie masz dostępu do większych sum, pożyczki przez Internet świetnie się sprawdzą.

Co najważniejsze, pożyczki od uznanych firm oferujących usługi wysokiej jakości mają najczęściej atrakcyjne oprocentowanie zwłaszcza w porównaniu do debetu na karcie kredytowej, kiedy to wysokość rocznej stopy procentowej może spowodować, że odsetki przewyższą wartość zobowiązania. Dodatkowo, spłata pożyczki pozabankowej przebiega według dogodnego harmonogramu, zaś jeśli nie masz dobrej zdolności kredytowej o wiele łatwiej będzie Ci zaciągnąć taką pożyczkę niż dostać kredyt w banku.

Wady pożyczek konsumenckich

Oczywiście pożyczki konsumenckie mają także wady. Jeśli staramy się o nią w punkcie stacjonarnym może okazać się, że proces będzie dość długi i wyczerpujący. Zaciąganie pożyczki przez Internet z pewnością okaże się szybszym rozwiązaniem, ale skorzystanie z karty kredytowej która już znajduje się w naszym portfelu będzie jeszcze prostsze. Dodatkowo, jeśli zamierzasz użyć karty by zaciągnąć zobowiązanie, ale spłacisz je przed upływem okresu wolnego od naliczania odsetek nie poniesiesz żadnych kosztów.

Jeśli natomiast nie masz jeszcze karty kredytowej, to zdecydowanie warto złożyć o nią wniosek. Będzie to dobre zabezpieczenie i druga ‚rezerwa finansowa’ w przypadku potrzeby. Oczywiście nie każdy wniosek o kartę kredytową spotka się z akceptacją, zwłaszcza jeśli nie masz dobrej zdolności kredytowej.

Podsumowując, o ile nie jesteśmy w stanie jednoznacznie wskazać lepszej i gorszej opcji, to zapewne wiesz już jak ważne jest rozważenie zarówno wad jak i zalet. Co do zasady jednak, jeśli zdecydujesz się na pożyczki przez Internet, firma pożyczkowa zapewne sprawi, że proces uzyskiwania dodatkowej gotówki będzie szybszy, prostszy i wygodniejszy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here