Ułańska zamiast 9 Maja

204

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak zmienił nazwy 6 ulic na Dolnym Śląsku. Jest to działanie w oparciu o ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomników. Wśród nich znalazła się jedna z obornickich ulic.

Na wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Obornikach Śl. burmistrz Arkadiusz Poprawa zapowiedział, że IPN przesłał obornickim urzędnikom informację, o konieczności zmian nazwy trzech ulic, a to wszystko z powodu dekomunizacji.

Jak powiedział burmistrz, IPN chce, aby zmienić nazwy ulic: II Armii Wojska Polskiego, Leona Kruczkowskiego (obie są w Obornikach Śl.) i 9. Maja, która znajduje się w Ciecholowicach.

Teraz ulica 9. Maja znajdująca się w dawnych Ciecholowicach (teren obecnie włączono do Obornik Śląskich) ma nową nazwę – Ułańska.

Czy to dobry pomysł?

Czekamy na komentarze

Po wejściu w życie ustawy o zakazie propagowania komunizmu gminy będą musiały dokonać zmian nazw wielu ulic. Co sądzisz?
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. cóż dodać – wybraliście pisorów, więc macie kłopot ze zmianą nazwy ulicy. A co za tym idzie – dokumentów, pieczątek, itd. itp.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here