Mateusz Gradecki przeszedł do zawodowego golfa i zdobywa pierwsze sukcesy

381
Z archiwum prywatnego M.G. - Od tego roku Mateusz Gradecki będzie startował z profesjonalną licencją PGA

Gradecki otrzymał profesjonalną licencję od PGA Polska, a 16 stycznia w egipskim Ain Sokhna zmierzył się z zawodnikami z całego świata w pierwszym tegorocznym turnieju w ramach cyklu Pro Golf Tour.

–  Od kiedy zacząłem grać w golfa zawsze chciałem być zawodowym graczem i rywalizować z najlepszymi. Przez ostatni rok gry amatorskiej podszedłem do swojego rozwoju bardzo profesjonalnie, z myślą o zawodowstwie i będę to kontynuował. Jestem bardzo dumny że mogę być członkiem PGA Polska i będę reprezentował tą organizację na polach golfowych całego świata. – powiedział Mateusz Gradecki

PGA Polska jest organizacją skupiającą profesjonalnych instruktorów golfa oraz zawodników turniejowych.

Kalendarz startów Mateusza Gradeckiego w najbliższych miesiącach jest już zapełniony

Zawodnik weźmie udział w pierwszych ośmiu turniejach Pro Golf Tour, które od stycznia do marca będą odbywały się w Egipcie i Maroku.

– Uważam że Pro Golf Tour to bardzo dobre miejsce na rozpoczęcie mojej kariery zawodowej i przygotowanie się do rywalizacji w ramach najważniejszych europejskich serii: Challenge Tour i European Tour.

Pierwszy zawodowy rok to dla mnie zbieranie doświadczenia i budowanie jeszcze większej pewności siebie – stawiam na rozwój swoich umiejętności. – powiedział Mateusz Gradecki.

Fot. prywatne archiwum. Nowy sezon, to nowe wyzwania i plany. Pierwsze sukcesy w zawodowej lidze udało się osiągnąć w czasie rozgrywek w Egipcie

Ogromny sukces z „lokalnego podwórka”

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki jest jednym z najlepszych zawodników w historii polskiego golfa. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski (po raz piąty zdobył ten tytuł w 2016 r), a także Międzynarodowym Mistrzem Turcji w golfie (tytuł wywalczył w październiku 2017 roku). W 2015 roku znalazł się w najlepszej szesnastce prestiżowego Amateur Championship w Wielkiej Brytanii – takiego wyniku nie osiągnął przed nim żaden golfista z Polski. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club
w Brzeźnie (powiat Trzebnica).

Mateusz w maju 2017 roku wrócił do Europy po czterech latach gry w lidze akademickiej NCAA. Gradecki reprezentował w USA barwy drużyny East Tennesee State University i trzykrotnie sięgał z nią po mistrzostwo konferencji południowej ligi NCAA.

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja.

Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim. Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika, która studiuje w USA, reprezentując w golfie Florida State University.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here