Ktoś ukradł Owsiaka!

487
W zeszłym roku TVP wymazywała serduszka z ubrań polityków, którzy występowali w telewizji. Tymczasem z obornickiej szkoły, ktoś ukradkiem ściąga podziękowania dla uczniów wysłane przez Jurka Owsiaka. A dyrektor i radny Rafał Szkwerko, nie odpowiada na pytania...

Najpierw ze ściany w szkole technikum należącym do Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach Śl. zniknęło zdjęcie prezydenta Komorowskiego, który odwiedzał szkołę, a teraz w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęły podziękowania, jakie złożył szkole Jurek Owsiak, za to, że jej uczniowie włączyli się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

„UWAGA, UWAGA! Szukamy złodzieja! Proszę, udostępniajcie!”

– tak zaczyna się wpis, który pojawił się na profilu facebookowym Sławomira Szypulskiego, byłego dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach Śl. O co chodzi? Tego dowiadujemy się z dalszej części wpisu:

„Drodzy Uczniowie i Nauczyciele PZS w Obornikach Śląskich. Jak pewnie wielu z Was pamięta, w budynku szkoły przy ul. Parkowej 8, na parterze, pomiędzy portretem naszego patrona Wł. Reymonta a gablotami ogłoszeniowymi, wisiały osobiste podziękowania Jurka Owsiaka dla Was za Wasze zaangażowanie w kolejne edycje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety wczoraj otrzymałem informację, że podziękowania zniknęły. Rozmawiałem dziś z panem dyrektorem Rafałem Szkwerką, ale pan dyrektor nic na ten temat nie wie. Podziękowania były w srebrnej ramce formatu A4, kolorowe, z dużym serduszkiem Orkiestry i odręcznie napisanymi podziękowaniami i podpisem Jerzego Owsiaka. Może ktoś z Was widział złodzieja? A może ktoś z Was po prostu wziął sobie na pamiątkę? Tak czy owak, gdybyście coś wiedzieli przekażcie informacje do mnie albo do Jarka Wąsika albo Mateusza Jaskólskiego”.

Pod wpisem pojawiło się sporo komentarzy:

  • „Między innymi w takich sytuacjach powinno się skorzystać z zamontowanego w tej szkole MONITORINGU niezależnie od sympatii Pana dyrektora.”;
  • „A może i monitoring wyparował?”;
  • „Skłonności pana dyrektora 🙂 do ulegania wpływom znamy ! więc żadnego złodzieja nie ma , banalnie dostał wskazówki i wydał ukaz : ZDJĄĆ co niepoprawne politycznie . Na tacę się daje a nie na Owsiaka”.

Sławomir Szypulski próbował studzić nastroje: „Drodzy Państwo, proszę nie oskarżać i nie obrażać nikogo. Jak wyżej pisałem, rozmawiałem przecież z panem dyrektorem i ten zapewnił mnie, że nic o tym zdarzeniu nie wie. Więc po prostu szukajmy złodzieja.”

Czytaj na kolejnej stronie…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here