Policja szykuje więcej kontroli

112

Trwa okres zimowego wypoczynku w naszym województwie. Wiele osób planuje podróże w czasie ferii. Lub na zimowe wczasy wysyła swoje dzieci. Policjanci przestrzegają, że podczas wzmożonego ruchu na drogach będzie więcej kontroli.

Kontroli poddać można autokar, którym podróżować będą nasze pociechy

W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Dla rodziców i opiekunów dzieci istnieje również możliwość sprawdzenia autobusu na specjalnej stronie Bezpieczny Autobus” uruchomionej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

– W Trzebnicy kontrola autokarów przeprowadzona zostanie w miejscu wskazanym przez organizatora wyjazdu.
– Prośbę o kontrolę zgłaszać można pod numerami telefonu (71) 388 82 00 oraz (71) 388 82 18.

Bezpieczniej nie tylko w trasie

Podobnie jak w poprzednich latach, policjanci przewidują wzmożone kontrole na drogach.

– Policjanci z Trzebnicy w dniach od 12 do 28 stycznia będą prowadzić akcję „Bezpieczne Ferie 2018” – podkreśla rzecznik prasowy trzebnickiej policji.

Działania realizowane w szczególności przez policjantów prewencji oraz ruchu drogowego, obejmą kilka obszarów: bezpieczeństwo na drogach, bezpieczeństwo w miejscu wypoczynku, jak również bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

W okresie ferii policjanci będą ponadto kontrolować miejsca pozostawione bez nadzoru, a stwarzające różnego rodzaju zagrożenia, zwłaszcza zbiorniki wodne oraz miejsca zimowych zabaw czy miejsca zorganizowanego wypoczynku. Kontrolę przejdą również miejsca sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych pod kątem sprzedaży osobom nieletnim, jak również miejsca, gdzie może dochodzić do handlu lub zażywania środków odurzających.

 

 

 

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here