W melioracji pracował ponad 40 lat

304

Dokładnie 40 lat i 4 miesiące, Mirosław Miturski pracował w jednej firmie – w Dolnośląskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych. Powiat trzebnicki zna jak własną kieszeń, a wiedzą na temat zjawisk związanych z wodą ma tak szeroką, jak nikt inny w powiecie.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu uhonorowano
Mirosława Miturskiego.

 – To była służba na rzecz kształtowania, na rzecz próby kształtowania środowiska dla potrzeb rolnictwa. Woda w nadmiarze zabija, brak wody też zabija. Mnie się udawało stworzyć taką sytuację, aby warunki dla rozwoju rolnictwa w naszym, a także dwóch innych powiatach były optymalne – mówił Mirosław Miturski i podkreślał, że wiele pracy było przede wszystkim w gminie Żmigród, która była doświadczana przez różne zjawiska wodne i powodziowe. Mirosław Miturski podziękował za przyznanie odznaczeń, a także strażakom, z którymi przez wiele lat współpracował. – Mam nadzieję, że udało mi się przekazać wiedzę moim następcom, którzy już w innej organizacji, w Wodach Polskich, będą kontynuować pracę i tworzyli nową rzeczywistość organizacyjną – powiedział.

Miturski został uhonorowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Medalem Zasłużony dla Rolnictwa. Odebrał list gratulacyjny z podziękowaniem od Rady Powiatu, a także medal od starosty.

Jak się okazało, 28 grudnia czyli data sesji powiatowej, była jego pierwszym dniem na emeryturze

PODZIEL SIĘ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here