Dwie twarze radnego

1158

Tuż przed rozpoczęciem nowej kampanii wyborczej, powrócono do sprawy, która miała miejsce ponad 3 lata temu.

Chodziło o głosowanie na starostę powiatu trzebnickiego, podczas którego zdaniem niektórych radnych doszło do fałszerstwa

O głosowaniu, które zadecydowało o wyborze Waldemara Wysockiego na starostę powiatu trzebnickiego, od dawna się dyskutuje. Do tematu powrócił na ostatniej sesji Robert Adach, który mówił o zaufaniu, w kontekście tworzenia budżetu.

Jeszcze dzień przed głosowaniem przyszedł pan i podpisał umowę koalicyjną. Na co Jan Zdziarski się zapytał, czy na pewno pan nas nie zdradzi. Zapewniał pan, że tak się nie stanie – mówił na sesji Robert Adach zwracając się do Sławomira Błażewskiego. – Po czym na głosowaniu, zakreślił pan krzyżyk przy nazwisku Robert Adach, pokazujePan to Małgosi Matusiak, idzie za kotarkę i wyciąga magiczny długopisik. Wymazuje i kreśli. Zarządzamy przerwę, 11 radnych idzie na górę i wszyscy mówią, że na mnie głosowali. Pan też tak mówi. A mało tego, na tej sesji byli przedstawiciele firmy Toya i poseł Babiarz, który jest zamieszany w aferę PCK. Ja nie miałbym do pana, panie etatowy członku zarządu pretensji, że pan na mnie nie zagłosował, jeśli by pan powiedział, że mój zastępca został burmistrzem i wygryzł cię ze stanowiska, albo mówił, że ze mną się źle współpracuje – mówił Robert Adach i podkreślał, że mówi o tym, ponieważ przez długi czas większość radnych chciała się dogadać, ale kilka osób po prostu w ogóle nie chce rozmawiać i szukać konsensusu.

Po dłuższej dyskusji
Sławomir Błażewski przyznał,
że mógł sprawę głosowania załatwić inaczej i przeprosił

4 KOMENTARZY

  1. Panie Starosto Adach, Robercie, Zenku, dajze już święty spokój z ta „afera krzyzykowa”. Nie potrafiłeś utrzymać stanowiska i poniosłeś (wraz ze swoją drużyna) zasłużone tego konsekwencje. Od ponad trzech lat odnosząc sie do tego wydarzenia na każdym kroku przypominasz jakim to jesteś nieudolnym politykiem i jak skuteczny (mając ciebie za przeciwnika) potrafibyc Marek Długozima. Tak się robi politykę…

  2. Zgadzam się z Obserwatorem, panie Adach kończ pan, wstydu oszczędź. Był pan mizernym starostą, choć i ten ma swoje za pazurami. Trzeba dorosnąć panie Adach.

  3. Robicie szopkę pod publikę, nic więcej. Mimo, że osobiście nie przepadam za obecnym starostą, to po Waszych wypowiedziach w mediach, tubie propagandowej NOVA czy radiu VIVA Trzebnica mogę być spokojny, że na jedną kadencję zasiadł p. Wysocki i trochę rozgonił dawne układy. Myślę, że w nadchodzących wyborach pożegnamy wszystkich obecnych burmistrzów (może za wyjątkiem Prusic) i znaczną część radnych gminnych i powiatowych. Ich zarządzanie jest tak mierne, a tak krzyczą, jak by byli najważniejsi, w tym i wymieniona w artykule cyniczna p. Gosia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here